w

Aborcja wraca do Dakoty Południowej w USA po 7 miesiącach przerwy

W Dakocie Południowej, po siedmiomiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, znów dokonuje się aborcji.

Sioux Falls Planned Parenthood, jedyna stanowa klinika aborcyjna wstrzymała procedury w marcu.

Przed pandemią koronawirusa, mała grupa lekarzy z poza stanu przybywała do Sioux Falls z St. Paul. Spotykali się z pacjentami i przeprowadzali aborcję kilka dni w tygodniu.

Kiedy wybuchła pandemia, ograniczenia w podróżowaniu uniemożliwiły lekarzom odwiedzanie kliniki, więc zaprzestano przeprowadzania aborcji.

Począwszy od października, klinika wznowiła wykonywanie aborcji, ale tylko przez jeden dzień w miesiącu. Szef kliniki powiedział dla CBS News, że jest wątpliwe, czy klinika będzie nadal finansowo opłacalna.

Brad Lindwurm, dyrektor i wiceprezes Sioux Falls Area Right to Life, powiedział, że ruchom pro-life udało się wprowadzić w życie znaczące przepisy pro-life w stanie. Aborcja jest zabroniona po 20 tygodniu ciąży, a stan wymaga 72-godzinnego okresu oczekiwania na wniosek kobiety o aborcję.

W zeszłym roku, gubernator Dakoty Południowej, Kristi Noem, podpisał kilka nowych ustaw pro-life. Przepisy te nakazują między innymi, aby kobiety otrzymywały ultrasonograficzny obraz swojego dziecka i podpisywały formularz zgody przed aborcją.

Według rocznego raportu Departamentu Zdrowia Południowej Dakoty, liczba aborcji w Południowej Dakocie spadła z 848 w 2008 roku do 414 w 2019 roku.

W marcu Lindwurm wyraził nadzieję, że Dakota Południowa będzie pierwszym stanem, który zakaże aborcji w Ameryce.

Kiedy zeszłej jesieni wyszedłem z wiarą na czoło kampanii 40 Dni Życia, miałem silne przekonanie, że Bóg zamierza wykorzystać Dakotę Południową jako pierwszy stan w kraju, który zakończy aborcję w Ameryce (w ciągu roku)

– powiedział Lindwurm w oświadczeniu Live Action.

„Nie miałem pojęcia, jak będzie to możliwe”, kontynuował, „ale zaczynamy dostrzegać, że to się urzeczywistnia, ponieważ Planned Parenthood po prostu nie może doprowadzić do tego, aby ich lekarz przyleciał do Sioux Falls z St. Paul i muszą stosować się do zalecenia naszego Gubernatora, aby zakończyć zabieg operacyjny w tym konkretnym czasie”.

/CNA

W Pensylwanii likwidują parafie. Było 188, ma być mniej niż 60!

Podpalenie bazyliki i „Śmierć dla chrześcijan” – antychrześcijańskie ataki ze strony żydów w Jerozolimie