w

Argentyński biskup prosi o modlitwę za duszę zmarłego Diega Maradonny

Argentyńska legenda piłki nożnej Diego Maradona zmarł w środę na zwał serca w wieku 60 lat. Maradona uważany jest za jednego z największych piłkarzy wszechczasów i został uznany przez FIFA za jednego z dwóch zawodników stulecia. Po śmierci Maradony, jeden z argentyńskich biskupów zachęcał do modlitwy za duszę sportowca.

Będziemy się modlić za niego, za jego wieczny odpoczynek, aby Pan ofiarował mu spojrzenie miłości i miłosierdzia

– powiedział dla El1 Digital biskup Eduardo Garcia z San Justo.

Historia Maradony jest „przykładem przezwyciężenia”, powiedział biskup, zwracając uwagę na skromne okoliczności wczesnego życia sportowca. „Dla wielu dzieci, które znajdują się w trudnej sytuacji, jego historia pozwala im marzyć o lepszej przyszłości. Pracował i dotarł do ważnych miejsc, nie zapominając o swoich korzeniach”.

Maradona był kapitanem argentyńskiej drużyny piłkarskiej, która wygrała mistrzostwa świata w piłce nożnej w 1986 roku i odniósł wielki sukces w Europie.

Pomimo jego talentu, przez dziesiątki lat walczył z uzależnieniem od narkotyków, a także cierpiał na skutki nadużywania alkoholu. W 2007 roku Maradona powiedział, że przestał pić i zażywać narkotyki od ponad dwóch lat.

Biskup Garcia zwrócił uwagę na pracę na rzecz biednych, którzy oblegali Maradonę w ostatnich latach.

Również w środę biuro prasowe Stolicy Apostolskiej powiedziało, że papież Franciszek wspominał „z uczuciem” spotkanie z Maradoną przy różnych okazjach, a w modlitwie wspominał gwiazdę piłki nożnej.

/CNA

Senatorzy z Arkansas przedstawili projekt ustawy zakazujący aborcji

Odważny amerykański arcybiskup: Msze św. będą odprawiane mimo zakazu gubernatora