I Kongres Nowej Ewangelizacji w Kostrzyniu / GOŚĆ NIEDZIELNY / Zdjęcie nie przedstawia sytuacji opisanej w artykule.
w

CHARYZMATYK NIE ZMÓGŁ MODLITWY DO MATKI BOSKIEJ – Mirosław Wasilewski

Byłem na spotkaniu ze strażakiem amerykańskim. Spotkanie było tylko dla mężczyzn, więc byłem sam. Prowadzący zadeklarował się jako katolik, a zachowywał jak protestant. Żadnego znaku krzyża na początku, czy wezwania do Matki Bożej. Jednym z punktów były upadki. Wyglądało to tak, że podchodziliśmy szeregami. Wzdłuż każdego szeregu chodził strażak i kładł ręce na głowie, ale nie w geście kapłańskim. Delikwent padał. Z tyłu chodził magik, który go łapał odciągał i kładł na podłodze z boku. Gdy przyszła kolej na mnie zacząłem w myśli odmawiać Zdrowaś Mario. Żona oglądała transmisję w necie i potem opowiadała, jak się strażak męczył. Nie padłem. Ksiądz, któremu to opowiadałem, powiedział, że jeżeli charyzmatyk nie zmógł modlitwy maryjnej, to nie mogło pochodzić od Boga.

/-/ Mirosław Wasilewski


 

Pewna Pani napisała do nas wiadomość na Facebooku z profilu Misjonarzy Miłosierdzia, że zdjęcie może wprowadzać w błąd tak, iż odbiorca może uważać, że opisywana sytuacja może dotyczyć przedstawionego zdjęcia. Ponadto także nas poinformowano, że „umieszczenie zdjęcia o. Enrique w takim kontekście stanowi zniesławienie, które jest ścigane zgodnie z kodeksem karnym oraz stanowi podstawię do uzyskania odszkodowania w ramach postępowania cywilnego”. Jest to oczywiście bardzo naciągana interpretacja nie mająca żadnych podstaw:

  1. Fotografia została podpisana w sposób wyraźny.
  2. Tekst artykułu mówi o spotkaniu ze strażakiem amerykańskim, a nie z kapłanem katolickim.
  3. Napisane jest również, że spotkanie było tylko dla mężczyzn, a na zdjęciu są także kobiety.
  4. W tekście mowa o spotkaniu, a nie o kongresie jak to jest w podpisie zdjęcia.
  5. To zasadnicze wyraźne różnice.
  6. Widać więc w sposób wyraźny, że tekst nie opisuje sytuacji ze zdjęcia.
  7. Intencją redakcji było zestawić opisywaną sytuację w tekście z sytuacją, w której obecny jest kapłan katolicki tak jak to ma miejsce na zdjęciu.
  8. Aby zadośćuczynić, dodajemy dodatkowy opis do zdjęcia informujący, że zdjęcie nie przedstawia sytuacji opisywanej w artykule, w przypadku gdyby ktoś nie potrafił czytać ze zrozumieniem.

Z Panem Bogiem!
/-/ Redakcja

UPADNIJ NA KOLANA, LUDU CZCIĄ PRZEJĘTY – dr Wanda Półtawska

O KOMUNII ŚWIĘTEJ NA RĘKĘ W STAROŻYTNOŚCI, O MASOWYM ZNIEWAŻANIU CIAŁA CHRYSTUSA – bp Athanasius Schneider