Tarnobrzeska Straż Narodowa przed wejściem na teren klasztoru Dominikanów - Super Nowości 24 / Materiały prasowe / o. Karol Wielgosz, tarnobrzeg.dominikanie.pl
w

Chcieli chronić kościół. Przeor dominikanów wezwał policję

O zainicjowaniu działalności Straży Narodowej w Tarnobrzegu poinformowała za na Facebooku Konfederacja Tarnobrzeg 27 października. Zdjęcie z grupą siedmiu mężczyzn opatrzono podpisem:

#strażnarodowa w Tarnobrzegu przed Kościołem Dominikanów w trakcie dzisiejszego kolejnego proaborcyjnego marszu środowisk lewicowych. Zwarci i gotowi do obrony.

Niestety, przeor klasztoru dominikanów o. Karol Wielgosz OP w jasny sposób pokazał, że nie życzy sobie obrony katolickiej świątyni przez wiernych. Przeor skierował do obrońców kościoła prośbę, aby nie blokowali wejścia na teren klasztoru i… wezwał policję.

Jednakże patrol policji przybyły na miejsce nie miał podstaw do interwencji.

Doszło do tego, że kapłani katoliccy rezygnują z pomocy wiernych, którzy własnymi ciałami postanawiają bronić kościołów. Pytanie, co jest tego przyczyną? Strach przed lewactwem i gotowość dopuszczenia do możliwości profanacji, byle tylko nie „prowokować” agresorów?

Zapraszamy do wyrażenia swojej opinii na Facebooku pod tym postem.

/onet.pl

[USA] Demonstranci w Portland dewastują kościół znany z pomocy ubogim

Wpływowy niemiecki biskup znowu wzywa do interkomunii mimo sprzeciwu Watykanu