w

CO MNIE WKURZA: ŚDM – Wojciech Szymczak

Aktualnie w Polsce odbywa się „wielkie święto Kościoła”: Światowe Dni Młodzieży. Przyjechali pielgrzymi z ponad 150 krajów. Według mediów jest 1.5 mln pielgrzymów. Od wczoraj pojawia się coraz więcej rzeczy której mnie denerwują w tym wydarzeniu.

Oglądając Msze Świętą pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka mam mieszane uczucia. Franciszek jest chyba najbardziej kontrowersyjnym papieżem współczesnej historii. Nie chce się teraz rozpisywać na temat jego dość zawiłego i nieklarownego nauczania, które wprowadza zamęt we współczesnym Kościele Rzymskim ale zając się sprawą ŚDMu.

W czasie oglądania transmisji Mszy świętej w oko wpadło mi wiele sytuacji, które nie powinny mieć miejsca. Jedną z najbardziej wpadających w oko jest ta, że następca świętego Piotra nie klęka przed Najświętszym Sakramentem. Niektórzy tłumaczą ten fakt chorobą kolan czy kręgosłupa ale przypominam, iż kiedy był błogosławiony przez protestanckiego pastora nagle wszystkie te dolegliwości ustąpiły i swobodnie przed nim klękał.

Skoro mowa już o klękaniu to przeraża mnie fakt, że tak mało osób klęka przyjmując Komunię Świętą. Musimy pamiętać, że w tym kawałku chleba jest prawdziwy Jezus Chrystus, dlatego też z szacunku każdy Katolik powinien klęknąć przed naszym Panem.

Udzielania Komunii z prawdopodobnie ceramicznych misek nie komentuję, bo każdy wie jak to powinno wyglądać choć cieszę się, że nie powtarzano błędu z ŚDM w Madrycie udzielania Komunii z plastikowych kubków. Światowe Dni Młodzieży są doskonałą sytuacją by zaapelować by Msze odprawiane były na całym świecie po łacinie.

Na takich spotkaniach, gdzie pojawiają się ludzie z całego świata, nie byłoby problemu modlić się językiem Kościoła Powszechnego. Łacina od wieków była językiem używanym przez Kościół, a Sobór Watykański II nie zlikwidował tego tylko pozwolił by języki narodowe mogły być używane.

Jeszcze kilka dni przed nami i nigdy nie wiadomo co może się jeszcze wydarzyć, wiec musimy mieć nadzieję, że mimo tego wszystkiego co się dzieje, jakieś owoce Światowych Dni Młodzieży wyrosną.

/-/ Wojciech Szymczak

[WIDEO] GDY MATKA BOŻA PATRZYŁA NA ŚMIERĆ JEZUSA TO W CISZY ADOROWAŁA , A NIE TAŃCZYŁA – Ludwik Wit

LIST: DOPIERO DZIĘKI WAM UŚWIADOMIŁAM SOBIE JAKIE ZNACZENIE MA UBIÓR!