Młodzi francuscy katolicy uczestniczą w czuwaniu zorganizowanym przez Protège ton église
w

[FRANCJA] ATAKI NA KOŚCIOŁY WRACAJĄ DO NORMY!

Według organizacji kierowanej przez młodych francuskich katolików, ataki na kościoły we Francji wracają do „normalnego” poziomu po ogólnokrajowym lockdownie. 

Rzecznik grupy Protège ton église (Chroń swój Kościół) powiedział: 

Jest oczywiste, że pandemia doprowadziła do zmniejszenia liczby ataków na kościoły, przynajmniej w okresie ograniczeń.

Ludność francuska musiała pozostać w domu od 17 marca do 11 maja, gdy kraj walczył z pandemią koronawirusa. 

Protège ton église zauważyło, że ataki były kontynuowane na mniejszą skalę, mimo że obywatelom pozwolono opuścić swoje domy tylko ze ściśle określonej liczby powodów, w tym ćwiczeń i zakupów.

Ale ta cisza była tylko chwilowa. 

Od 2017 roku paryskie L’Observatoire de la Christianophobie co miesiąc odnotowuje antychrześcijańskie incydenty we Francji na interaktywnych mapach. Najnowsza dostępna mapa z sierpnia 2020 r. przedstawia 11 incydentów, w tym sześć aktów wandalizmu i pięć kradzieży. Obserwatorium odnotowało na swojej mapie dziewięć zakłóceń w sierpniu 2019 r .

Protège ton église nagłośniło pożar w katedrze w Nantes 18 lipca, który nastąpił rok po pożarze katedry Notre-Dame. 

„Dwie katedry w ciągu dwóch lat: to zaczyna drogo kosztować Francję” – stwierdziło Protège ton église. 

Protège ton église zostało założona przez dwóch przyjaciół w 2019 roku w odpowiedzi na falę profanacji kościołów w całej Francji. Francuskie MSW odnotowało w 2019 roku 996 antychrześcijańskich zachowań – średnio prawie trzy dziennie. 

Członkowie grupy prowadzą spokojne nocne czuwania przed kościołami, aby odstraszyć potencjalnych agresorów. 

„Nasi aktywni członkowie to w rzeczywistości głównie ludzie młodzi, a osoby kierujące stowarzyszeniem są również bardzo młode” – mówi rzecznik. 

„Ma to znaczenie w tym sensie, że młodzież zrozumiała, że może zmienić sytuację, że ma realne możliwości w obliczu szkód wyrządzonych dziedzictwu, które znali nasi rodzice i dziadkowie”. 

Rzecznik zauważył, że grupa miała również starszych zwolenników, którzy wnieśli swój wkład poprzez modlitwę i darowizny oraz przekazywanie informacji. 

Od czasu powstania, ruch Protège ton église rozprzestrzenił się na miasta w całej Francji.

Działania organizowane są głównie za pośrednictwem Facebooka. Grupa stara się nie identyfikować swoich członków, prosząc czuwających uczestników o publikowanie zdjęć bez twarzy. Liderzy identyfikują się publicznie tylko po imieniu. 

/ CNA

JAK ZWRACAĆ SIĘ DO KSIĘDZA? – X. DR ROMAN KNEBLEWSKI

Tonący mężczyzna modlił się o pomoc. Bóg wysłał pływający bar tiki wypełniony kapłanami