Twitter/Sébastien SORIANO/Le Figaro
w

[FRANCJA] SZTURM NA KOŚCIÓŁ: PRZERWANA MSZA ŚW. PRZEZ POLICJĘ [WIDEO, FOTO]

(Francja, Paryż, XV dzielnica – 3 sierpnia 2016) – Około godziny 7:00 rano policja przeprowadziła szturm na kościół pw. św. Rity podczas sprawowanej Mszy św. przez ks. Billota IBP. Wierni zostali brutalnie potraktowani przez policję, co widać na materiałach dokumentujących to tragiczne zdarzenie. Ks. Jan Franciszek Billot oznajmił, że zdążył spożyć Ciało Pana Jezusa przed powaleniem go na posadzkę świątyni.

Budowę kościoła rozpoczęto w 1900 roku po wykupieniu gruntów przez Towarzystwo Kaplic Katolickich i Apostolskich, które oficjalnie nie jest związane z Kościołem Katolickim, a z gallikanizmem/anglikanizmem (ruch religijny założony przez byłego księdza katolickiego, Karola Jana Marię Loysona). Budowla zasłynęła w mediach, gdy od 1987 do 2015 roku corocznie błogosławiono w niej zwierzęta. W 2000 roku kościół został sprzedany przez Towarzystwo Kaplic Katolickich i Apostolskich. W 2010 roku komisja ds. zabytków orzekła, że budowla nie zasługuje na specjalne traktowanie i można ją wyburzyć. Od roku 2015 w kościele Msze św. i nabożeństwa były sprawowane przez katolickich kapłanów. Aż do 3 sierpnia 2016, gdy sprawowana Msza św. przez ks. Jana Franciszka Billota została w sposób brutalny przerwana przez francuską policję.

Nowy właściciel postanowił wyburzyć kościół, a miejsce po nim przeznaczyć pod apartamentowiec i parking.

Wykupienie kościoła kosztowałoby około 5 milionów euro. Wykazano również, że powinno się przeprowadzić konsultacje społeczne, które pokazałyby, że wiele wspólnot chrześcijańskich pragnie wykupić kościół i uchronić go przed wyburzeniem.

Do pacyfikacji przeznaczono 12 jednostek policyjnych / 12 busów policyjnych.

Miało być cicho, a zrobiło się głośno na cały świat. Dwa tygodnie po męczeńskiej śmierci francuskiego kapłana.


/pch24.pl/wikipedia.org/rt.com/Le Figaro/twitter.com/delestoile

JEŚLI NIE JESTEŚ POPRAWNY POLITYCZNIE TO CZEKA CIĘ SĄD!

CHRZEŚCIJANIE VS KATOLICY – Michael Voris