w

[POLSKA] GOŚĆ NIEDZIELNY POD NACISKIEM CZYTELNIKÓW DODAJE INFORMACJE O GRZEGORZU BRAUNIE

gosc-wybiorczy Gość Wybiórczy ugiął się pod wpływem komentarzy komunikujących niezadowolenie z wybiórczości redakcji GW, który w zestawieniu poglądów kandydatów na urząd prezydenta Polski pominął katolickiego kandydata, p. Grzegorza Brauna. 

gosc_pl_doc_2458809_Kandydaci-a-kwestie-swiatopogladowe_-112544_0637

To pokazuje, że Gość Wybiórczy posiadający monopol na rynku katolickich tygodników musi obecnie uważać, bo jak wiemy, niezadowolenie z Internetu łatwo przechodzi do świata rzeczywistego, a stali czytelnicy Gościa Wybiórczego coraz częściej posiadają dostęp do Internetu bezpośredni bądź pośredni.

Na uwagę musi również zasłużyć fakt, że Gość Wybiórczy opierający swoją sprzedaż na odbiorcy starszym musi upatrywać nowych czytelników w młodszym przedziale wiekowych, którymi już nie tak łatwo manipulować ze względu na szeroki dostęp do informacyj w Internecie.

Pojawiły się słabo uargumentowane głosy broniące Gościa Wybiórczego, iż redakcja tego wybiórczego tygodnika nie ponosi winy za pominięcie katolickiego kandydata, bo tylko skopiowała depeszę Katolickiej (podobno) Agencji informacyjnej. Uzasadnioną byłaby taka obrona, gdyby artykuł dotyczył jakiegoś wydarzenia – na przykład z afrykańskiego buszu – lecz nie w tym przypadku, gdy można informacje zweryfikować. Ponadto redaktorzy Gościa Wybiórczego chyba czytają ze zrozumieniem zamieszczane przez siebie materiały prasowe. Tym bardziej, iż opublikowany artykuł był analizą poglądów kandydatów, a rzetelność dziennikarska wymaga, żeby poinformować czytelników chociażby o tym, że nie wszyscy kandydaci zostali ujęciu w danym zestawieniu.

Jak możemy zauważyć, monopol nie sprawia, że można robić czytelnikom wodę z mózgu.

Poniżej publikujemy komentarze ze strony Gościa Wybiórczego:

Przeczytaj artykuł informujący o wybiórczości Gościa Niedzielnego

[POLSKA] GRZEGORZ BRAUN KOMENTUJE STANOWISKO ANDRZEJA DUDY W SPRAWIE IN VITRO

[POLSKA] PROTESTANTKA KONCERTUJE W KATOLICKIM KOŚCIELE Z OKAZJI KANONIZACJI ŚW. JANA PAWŁA II (27-04-2015)