Nur elita otrzymała pięć uderzeń trzciną za seks przedmałżeński. Wyrok zasądzono zgodnie z obowiązującym lokalnie prawem. Aceh jest jedyną prowincja w Indonezji, w której stosowane jest prawo szariatu. Indonezja jest najbardziej zaludnionym krajem muzułmańskim na świecie.
w

[INDONEZJA] 60.LETNIA CHRZEŚCIJANKA SKAZANA NA CHŁOSTĘ ZA SPRZEDAŻ ALKOHOLU

60.letnia indonezyjska chrześcijanka została skazana na 30 uderzeń trzciną za sprzedaż alkoholu. Jest to pierwszy przypadek zastosowania prawa szariatu wobec wyznawcy innej religii niż islam. Całemu wydarzeniu przyglądało się setki osób.

W tym samym czasie para oskarżona o cudzołóstwo otrzymała 100 uderzeń.

Aceh jest jedyną prowincją w Indonezji, w której stosuje się prawo szariatu. Chłosty odbywają się publicznie, często przed tłumami.

Prowincji Aceh w 2001 roku przyznano specjalną autonomię, co pozwoliło na wprowadzenie tego terenu pod ścisłą kontrolę islamską. Kary cielesne są stosowane wobec cudzołożników, sodomitów, osób pijących alkohol oraz wobec tych, którzy zwracają się bezpośrednio do niezamężnych członków innych rodzin.

Prawo, które weszło w życie pod koniec ubiegłego roku pozwala na stosowanie przepisów szariatu w stosunku do nie-muzułmanów – powiedział urzędnik indonezyjskiej prokuratury agencji informacyjnej AFP.

Dodał również: „Jest to pierwszy przypadek ukarania niemuzułmanina według prawa szariatu”.

Około 90% Indonezyjczyków to muzułmanie. Większość praktykuje tzw. umiarkowany islam w przeciwieństwie do mieszkańców prowincji Aceh.


/independent.co.uk

[INDIE, FILIPINY] TRZY WOLONTARIUSZKI JADĄ UCZYĆ DZIECI ZE SLUMSÓW – WESPRZYJ PROJEKT

CZY DOZWOLONA JEST ABORCJA W SYTUACJI ZAGROŻENIA ŻYCIA MATKI? – Mirosław Salwowski