Mateusz (po lewej) trzyma zdjęcie Carla Acutisa (po prawej), którego modlitwy są przypisywane uzdrowieniu chłopca. Campo Grande News
w

Jaki cud dokonał się za wstawiennictwem nastoletniego błogosławionego?

Beatyfikacja Carla Acutisa miała miejsce 10 października po cudzie przypisywanym jego wstawiennictwu i łasce Bożej. W Brazylii chłopiec imieniem Mateusz został uzdrowiony z poważnej wady wrodzonej zwanej pierścieniową trzustką, po tym jak on i jego matka poprosili Acutisa o modlitwę za jego uzdrowienie.

Mateusz urodził się w 2009 roku z poważną chorobą, która spowodowała u niego trudności w jedzeniu i poważne bóle brzucha. Nie był w stanie utrzymać żadnego jedzenia w żołądku i ciągle wymiotował.

Kiedy Mateusz miał prawie cztery lata, ważył zaledwie 20 funtów i żył na koktajlu witaminowo-białkowym, jednej z niewielu rzeczy, które jego organizm mógł tolerować. Nie oczekiwano, że będzie żył długo.

Jego matka, Luciana Vianna, przez lata modliła się o jego uzdrowienie.

W tym samym czasie ksiądz, przyjaciel rodziny, o. Marcelo Tenorio, dowiedział się przez Internet o życiu Carla Acutisa i zaczął modlić się o jego beatyfikację.

W 2013 roku otrzymał relikwię od matki Carlo i zaprosił katolików na Mszę św. i nabożeństwo modlitewne w swojej parafii, zachęcając ich do modlitw za wstawiennictwemo Acutisa o wszelkie uzdrowienia, których mogą potrzebować.

Matka Mateusza usłyszała o nabożeństwie modlitewnym. Postanowiła, że poprosi Acutisa o wstawiennictwo za swoim synem. W rzeczywistości, w dniach poprzedzających nabożeństwo, Vianna zrobiła nowennę za wstawiennictwem Acutisa i wyjaśniła swojemu synowi, że mogą poprosić Carla Acutisa o modlitwę za jego uzdrowienie.

W dniu nabożeństwa zabrała Mateusza i innych członków rodziny do parafii.

Ksiądz Nicola Gori, odpowiedzialny za propagowanie świętości Acutisa, opowiedział włoskim mediom o tym, co stało się potem:

„12 października 2013 r., siedem lat po śmierci Carlo, dziecko, dotknięte wadą wrodzoną (pierścieniowa trzustka), gdy przyszła jego kolej, aby dotknąć obrazu przyszłego błogosławionego, wyraziło pojedyncze życzenie, jako modlitwę:

„Chciałbym móc przestać tak bardzo wymiotować”. Uzdrowienie rozpoczęło się natychmiast, do tego stopnia, że zmieniła się fizjologia danego organu” – powiedział o. Gori.

W drodze do domu z Mszy św. Mateusz powiedział matce, że jest już wyleczony. W domu poprosił o frytki, ryż, fasolę i stek – ulubione potrawy swoich braci.

Zjadł wszystko na swoim talerzu. Nie wymiotował. Następnego dnia jadł normalnie, a następnego. Vianna zabrała Mateusza do lekarzy, którzy uważali za mistyfikację uzdrowienie Mateusza.

Matka Mateusza powiedziała brazylijskim mediom, że widzi w tym cudzie okazję do ewangelizacji.

„Wcześniej nawet nie używałam telefonu komórkowego, byłam przeciwna technologii. Carlo zmienił mój sposób myślenia, był znany z tego, że mówił o Jezusie w Internecie, a ja zdałam sobie sprawę, że moje świadectwo będzie sposobem na ewangelizację i danie nadziei innym rodzinom. Dzisiaj rozumiem, że wszystko co nowe może być dobre, jeśli użyjemy tego dobrze”, powiedziała dziennikarzom.

Wersję tej historii po raz pierwszy zgłosiła ACI Digital, portugalskojęzyczny partner informacyjny CNA. Została ona przetłumaczona i zaadaptowana przez CNA.

Kim był Carlo Acutis i czy zasłużył na świętość?

[IRLANDIA] Krzyże precz ze szkół średnich!