w

Kaja Godek rozważa pozwanie premiera Morawieckiego

Jak donosi RMF FM, Kaja Godek rozważa doniesienie do prokuratury na premiera Mateusza Morawieckiego. Powodem ma być opóźniania publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej.

Rząd nie szanuje wyroku własnego trybunału i na temat tego wyroku prowadzi jakąś dyskusję

– oznajmiła Godek w rozmowie z dziennikarzem RMF FM.

Kaja Godek w pierwszej kolejności napisała petycję, w której ostrzega premiera o możliwym powiadomieniu prokuratury, jeśli wyrok nie będzie opublikowany.

W petycji możemy przeczytać:

Brak publikacji oznacza, że pomimo iż aborcja eugeniczna jest sprzeczna z Ustawą Zasadniczą, w dalszym ciągu w polskich szpitalach mają miejsce najbardziej odrażające praktyki nie mające nic wspólnego z medycyną.

Źródło: TwojePetycje.pl

Ponadto Kaja Godek zwraca uwagę na to, że selekcja z powodu jakiejkolwiek ułomności to hańba dla Polski.

Selekcja i zabijania polskich obywateli podejrzanych o wady genetyczne lub choroby to hańba dla Rzeczypospolitej Polskiej.

Źródło: TwojePetycje.pl

Zaznacza również, że obecnie rząd łamie nie tylko prawo, ale i Konstytucję.

Podtrzymywanie stanu prawnego jasno określonego przez Trybunał jako niezgodny z Konstytucją nie znajduje żadnego usprawiedliwienia.

Źródło: TwojePetycje.pl

Niedawno pisaliśmy o prezydenckim projekcie ustawy, który w rzeczywistości niczego nie zmienia, a gdyby został uchwalony, to ustawa z inicjatywy prezydenta pozwalała na dalszą selekcję i mordowanie nienarodzonych dzieci z powodu wad genetycznych lub chorób, których nie można wyleczyć.

Według doniesień RMF, prezydencki projekt ustawy nie ma nawet większościowego poparcia w samym klubie parlamentarnym Prawo i Sprawiedliwość.

/ RMF FM

Czy katolik powinien sprzeciwiać się złu? – ks. dr Dariusz Olewiński

Kard. Parolin do biskupów: brońcie życia od poczęcia do naturalnej śmierci