w

[KANADA] ŻONA CHCE POWSTRZYMAĆ EUTANAZJĘ MĘŻA. PIERWSZY TAKI PRZYPADEK!

Zgodnie z oświadczeniem lekarza złożonym w sądzie w imieniu żony, 83.letni profesor od lat cierpi na hipochondrię oraz ma urojenia.

82.letnia Kanadyjka złożyła do sądu wniosek, aby powstrzymać swojego 83.letniego męża przed eutanazją, argumentując, że według prawa nie kwalifikuje się on do śmiertelnego zastrzyku.

Koalicja Zapobiegania Eutanazji z siedzibą w Ontario (EPC), która finansuje bezprecedensowe przedsięwzięcie ze strony Kanadyjki, wystosowała pilny apel o fundusze po tym, jak sędzia odrzucił wniosek żony o powstrzymanie eutanazji jej męża. Procedura uśmiercenia była przewidziana na 3 sierpnia 2020.

Kolejne posiedzenie sądu odbędzie się 26 sierpnia i do tego czasu morderstwo mężczyzny nie może być zgodne z prawem – stwierdził dyrektor wykonawczy EPC Alex Schadenberg.

83.letni Kanadyjczyk, który chce zostać zamordowany legalnie w świetle prawa kanadyjskiego, jest emerytowanym profesorem uniwersyteckim. Cierpi na przewlekłą obturacyjną chorobę  płuc. Ponadto posiada inne schorzenia typowe dla mężczyzn w jego wieku. Jednakże nie jest poważnie chory, ani nie umiera.

HIPOCHONDRIA I EUTANAZJA?

Zgodnie z oświadczeniem lekarza złożonym w sądzie w imieniu żony, 83.letni profesor od lat cierpi na hipochondrię oraz ma urojenia, co do posiadania schorzeń i problemów zdrowotnych, których w rzeczywistości nie ma.

Mąż Kanadyjki został dopuszczony do eutanazji już w pierwszej instancji, odrzucony w drugiej i ponownie pozytywnie oceniony w trzecim podejściu.

A CO W PRZYPADKU BŁĘDÓW?

Zgodnie z kanadyjską ustawą C-14 osoby pełnoletnie, które są w stanie wyrazić i złożyć dobrowolnie wniosek, kwalifikują się do śmiertelnego zastrzyku, jeśli dwóch lekarzy zdiagnozuje u nich „ciężki i nieuleczalny stan zdrowia”.

Ustawa C-14 definiuje „ciężki i nieuleczalny stan chorobowy” jako poważną i nieuleczalną chorobę lub niepełnosprawność powodującą zaawansowany i nieodwracalny spadek zdolności życiowych oraz nieznośnie cierpienie fizyczne lub psychiczne. Także naturalna śmierć musi być „racjonalnie przewidywalna”.

Obecne prawo Kanady nie przewiduje mechanizmu kwestionowania błędów popełnionych podczas zezwalania na eutanazję.

Jest to pierwszy taki przypadek w Kanadzie.

/LifeSiteNews.com

[SZWAJCARIA] KOBIETA Z ZESPOŁEM DOWNA DO ONZ: PROSZĘ, NIE PRÓBUJCIE NAS ZABIJAĆ

AŻ 1100 MORDERSTW DZIECI W POLSKICH SZPITALACH! PODKARPACIE BEZ KRWI NA RĘKACH