Zdjęcie: © picture alliance / Godong / Pascal Deloche
w

KOREA POŁUDNIOWA ZAMYKA KOŚCIOŁY!

W ciągu ostatnich dziesięciu dni władze Korei Południowej odnotowały ponad 2600 nowych przypadków koronowirusa. W efekcie czego kościoły Msze św. I nabożeństwa mogą odbywać się tylko online.

Po wzroście liczby zakażeń, kościoły w Korei Południowej mogą prowadzić nabożeństwa online dopiero od tej niedzieli. W kościołach mogą przebywać wyłącznie osoby, których obecność jest niezbędna.

Od poniedziałku rząd południowej Korei wprowadza nakaz zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych. Naruszenie wymogu noszenia maski może zostać ukarane grzywną w wysokości do 2136 euro. Ponadto osoby, które nie będą nosić masek mogą spodziewać postępowania sądowego.

Po tym jak liczba infekcji przez długi czas mogła być utrzymywana w dwucyfrowym przedziale po skutecznym zwalczeniu pierwszej fali zakażeń, tak w ciągu ostatnich dziesięciu dni władze kraju odnotowały ponad 2600 nowych przypadków koronowirusa.

GŁÓWNE ŹRÓDŁA NOWYCH ZAKAŻEŃ

Za główne źródło nowych zakażeń są uważane nabożeństwa i zgromadzenia zboru ewangelickiego Sarang Jeil obejmującego większą część Seulu.

Pierwsza fala infekcji w lutym tego roku była również w dużej mierze spowodowana przez chrześcijańską sektę Shincheonji. Przywódca sekty Lee Man-hee został aresztowany na początku sierpnia za utrudnianie władzom walki z koronawirusem. 

W niedzielę w Korei Południowej odnotowano 17 399 przypadków koronawirusa, z czego 14 200 uznano za wyleczone. Do tej pory 309 mieszkańców Korei Południowej zmarło z powodu chińskiego wirusaj. 

ŚREDNIA DZIENNA UMIERALNOŚĆ W 2018 W KOREI PŁD

W 2018 roku w Korei Południowej odnotowano 298 820 zgonów. Była to największa liczba od momentu rozpoczęcia prowadzenia statystyk w 1983 r. Trzema głównymi przyczynami śmierci były: nowotwory, choroby serca oraz zapalenie płuc. Stanowiły one 45% przyczyn wszystkich zgonów. 

Średnio w Korei Południowej w 2018 roku umierało około 819 osób dziennie.

/ katholisch.de
/ Zdjęcie: © picture alliance / Godong / Pascal Deloche

Ks. Boniecki, żyd Szudrich i heretyk poręczają za wandalem Michałem Sz. [WIDEO]

[WARSZAWA] KOLEJNE OCALONE DZIECKO W OKNIE ŻYCIA – ŚREDNIOWIECZNY WYNALAZEK