w , ,

Lewica chce oszukać kobiety. Komentarz mecenasa Jacka Wilka

Mecenas Jacek Wilk w rozmowie z Jarosławem Kornasiem na kanale CKultura poruszył sprawę protestów z ostatniego weekendu. W wywiadzie poruszony też został temat orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej oraz jaki jest prawny aspekt w dyskusji o aborcji.

We wczorajszym wywiadzie z mecenasem Jackiem Wilkiem na kanale CKultura poruszone zostały ważne tematy z perspektywy obecnych wydarzeń. Mecenas zabrał głos w sprawie protestów ludzi przeciwnych obostrzeniom wprowadzonym przez epidemię koronawirusa oraz manifestacji środowisk skrajnej lewicy protestujących przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej, a dokładniej w asymetrii w traktowaniu obu tych manifestacji przez służby porządkowe. Na pytanie Jarosława Kornasia, dlaczego tak jest, mecenas Wilk odpowiedział:

Patrząc na to, wydaje się, że rząd zmienił strategię podejścia do walki z koronawirusem i teraz od dwóch dni stosuje model szwedzki, bo ludzie w ogromnych tłumach skupiają się na ulicach, w ten sposób w błyskawicznym tempie nabierają odporności stadnej, a policja tylko dostojnie tam temu asystuje, nie interweniuje, w przeciwieństwie, tak, do tego, co, było chociaż by w sobotę, gdzie faktycznie doszło do zupełnie nieuzasadnionych interwencji, rozpędzania ludzi, używania różnych środków, włącznie z gazami łzawiącymi itd. itd.

Mecenas Wilk postawił tezę, że sprawa byłaby rozwiązana, gdyby rząd postępował zgodnie z prawem, tj. wprowadził stan nadzwyczajny, zgodne z konstytucją cywilizowane regulacje określające prawa i ograniczenia dla obywateli w czasie epidemii.

Jacek Wilk odniosł się także do kwestii aborcji i sporu wokół orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, a mianowicie, że kobiety zostały oszukane:

Feministki wyprowadziły na ulice kobiety, mówiąc im, wmawiając im, że ktoś zakazał, PROSZĘ POSŁUCHAĆ, że ktoś zakazał w Polsce aborcji. Oczywiście, to nie jest w ogóle prawda. Po pierwsze. Zakazać aborcji całkowicie się nie da. To jest kompletnie niemożliwe, bo chociaż by są sytuacje typu stan wyższej konieczności, kiedy mając do wyboru życie matki zagrożone przez stan jej ciąży, no wybiera się to życie matki, po to, żeby ją ratować. Krótko mówiąc, dokonuje się mniejszego zła […] po to, żeby ratować w tym przypadku wyższe dobro, czyli w tym przypadku życie matki.

Mecenas wyjaśnił jakie jest clue problemu w sporze o orzeczenie Trybunału:

Trybunał […] oczywiście stwierdził tylko to, co mógł stwierdzić, mianowicie, że przesłanka, tak zwana, eugeniczna aborcji jest sprzeczna z konstytucją. No bo jest… bo nasza konstytucja, z resztą uchwalona w dużej części przez lewicowe środowiska, nie dopuszcza ani eutanazji, ani eugeniki i nie dopuszcza też żadnej dyskryminacji ze względu na takie cechy jak stan zdrowia, czy młody wiek, więc trybunał orzec inaczej nie mógł.

Prowadzący Jarosław Kornaś przytoczył zarzuty środowisk feministycznych, głoszących, że kobiety będą musiały rodzić martwe dzieci itd; co mecenas Wilk skomentował w ten sposób:

Zgadzam się, że o to idzie spór, to prawda, tylko że tego w ogóle wyrok Trybunału nie dotyczył. Wyrok ten, jeszcze z resztą notabene nieopublikowany, co jest bardzo ciekawe i pytanie, czy w ogóle zostanie opublikowany. […] A poza tym, ten wyrok, w jego sentencji w ogóle nie odnosi się do tego typu kwestii. […] do kwestii związanych z bardzo ciężkimi, skrajnymi przypadkami, w których bardzo ciężko stwierdzić, czy mamy do czynienia z życiem nawet, prawda, no bo jeżeli mamy do czynienia z dzieckiem bez głowy, czy bez mózgu, no to musimy postawić takie trochę filozoficzne, ale też pytanie, czy to w ogóle jest człowiek, prawda, więc wyrok trybunału dotyczy tylko i wyłącznie dokonywania aborcji z powodów eugenicznych, czyli stwierdzenia pewnych wad, wad genetycznych, chociażby, ale takich wad, przy których człowiek może żyć i funkcjonować.

Lewica stara się grać na emocjach niezorientowanych w sytuacji kobiet, dla swoich celów politycznych, więc dlatego w sprawie aborcji nie ma dialogu i oparcia na faktach, tylko histeryczna reakcja wzburzonych kobiet, którym wmawia się nieoparte na żadnych dokumentach, nieprawdziwe informacje.

Zapraszamy do obejrzenia filmu, z którego pochodzi niniejszy wywiad na kanale CKultura:

[NICEA] Krzycząc „Allah Akbar” ściął głowy dwóm osobom podczas Mszy św.

MAGDALENA KORZEKWA: WYBÓR MOŻE PROWADZIĆ DO ZABICIA CZŁOWIEKA [WIDEO]