w

Największy chrześcijański serwis crowdfundingowy zablokowany przez PAYPAL

  • Największa chrześcijańska platforma fundraisingowa GiveSendGo umożliwiła fundraiserom działającym na rzecz Donalda Trumpa organizowanie zbiórek funduszy
  • PayPal oświadczył we wtorek, że zerwał współpracę ze stroną internetową z powodu naruszenia jej polityki dotyczącej promowania „nienawiści, przemocy lub … form nietolerancji”
  • Na GiveSendGo jest wielu fundraiserów wspierających działania amerykańskich patriotów
  • Prowadzona jest również zbiórka pieniędzy na rzecz Prezesa Proud Boys (Dumni Chłopcy) Enrique Tarrio, który został aresztowany na dwa dni przed zamieszkami. Do tej pory zebrano ponad 113 000 dolarów
  • W oświadczeniu, założyciel GiveSendGo Jacob Wells oświadczył, że w rzeczywistości najpierw zerwał więzi z PayPalem, a nie odwrotnie, po tym jak Paypal chciał wymusić cenzurę amerykańskich patriotów zbierających fundusze za pomocą GiveSendGo

PayPal zerwał współpracę z chrześcijańskim portalem crowdfundingowym GiveSendGo po tym jak został on wykorzystany do zbierania funduszy dla zwolenników obecnie legalnie urzędującego prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa.

Platforma GiveSendGo pozwoliła na zbieranie pieniędzy przeznaczonych na obronę prawną osób aresztowanych w czasie protestów pod Kapitolem 6 stycznia.

Wspomniane konto zostało zamknięte z powodu naruszenia naszych Zasad Dopuszczalnego Użytkowania

– oświadczył rzecznik PayPal.

PayPal uważnie sprawdza konta, aby upewnić się, że nasze usługi są wykorzystywane zgodnie z naszą wieloletnią polityką, podejmując działania, gdy uznamy, że osoby lub organizacje naruszyły tę politykę.

PayPal dodaje, że zakazuje wykorzystywania swoich usług do „promowania nienawiści, przemocy lub innych form nietolerancji”.

Założyciel GiveSendGo, Jacob Wells, poinformował, że nie popiera ani nie wspiera każdej kampanii, która jest umieszczana na jego platformie.

W oświadczeniu dla DailyMail.com, Wells twierdzi, że jego serwis internetowy rzeczywiście zakończył współpracę z Paypalem, jednak inicjatywa wyszła ze strony GiveSendGo, a nie od Paypala.

Wells stwierdził, że serwis zdecydował się zamknąć swoje konto PayPal po tym, jak gigant płatności skontaktował się z nim w sprawie „niektórych kampanii”, które „chciał cenzurować”.

Wells oświadczył, że jego firma „nie martwi się o żadne straty” wynikające z zakończonej współpracy z PayPalem.

Mamy bardzo wielu klientów, którzy nie lubili, gdy używaliśmy PayPala jako pośrednika płatności. Jesteśmy podekscytowani nowymi alternatywami, nad których wdrożeniem pracujemy. Jak to mówią, kiedy jedne drzwi zamykają, drugie się otwierają”

– kontynuuje.

„Na marginesie chciałbym podkreślić, jaka jest nasza misja. GiveSendGo istnieje, aby dzielić się nadzieją Jezusa z każdym, kto korzysta z naszej platformy. Od Dawcy do Goera (właściciela kampanii). Nie dajemy pieniędzy, nie wspieramy ani nie akceptujemy każdej kampanii na naszej platformie.

Nie różni się to niczym od idei, że Twitter zgadza się z każdym twoim tweetem. Jezus został nazwany „Przyjacielem grzeszników”. Został ukrzyżowany za to, że chciał być z każdym człowiekiem. Jeśli to jest to, o co jesteśmy oskarżani, to jesteśmy winni”.

Na stronie internetowej nadal znajduje się szereg aktywnych fundraiserów wspierających fundusze obrony prawnej patriotów, którzy uczestniczyli w środowych protestach.

Jeden z nich, zatytułowany „Fundusz Obrony Prawnej Patriotów aresztowanych w DC” zamierza zebrać 50.000 dolarów.

Paypal wcześniej zamknął konto grupie Joy In Liberty, która była jedną z grup wspierających zwolenników prezydenta Trumpa, aby po zebraniu około 30 000 dolarów udać się do Waszyngtonu, .

Firma poinformowała we wtorek, że zamknęła również konto Ali Alexandra, jednego z rzekomych organizatorów zamieszek. Został on również bezterminowo pozbawiony dostępu do Twittera.

Regularnie oceniamy aktywność w stosunku do naszej polityki dopuszczalnego użytkowania i uważnie analizujemy zgłoszone nam działania, a także zerwiemy relacje z właścicielami kont, w przypadku których stwierdzono naruszenie naszej polityki” – dodaje PayPal

Inna strona crowfundingowa, GoFundMe, podjęła podobne działania w następstwie zamieszek na Kapitolu, oświadczając, że nie będzie już pozwalała użytkownikom na zbieranie funduszy na pokrycie kosztów podróży w celu zaangażowania się w potencjalnie brutalne wydarzenia polityczne po tym, jak protestujący wykorzystali platformę przed protestami.

Wiele firm wstrzymuje datki na cele polityczne po zeszłotygodniowych zamieszkach.

Inne firmy, w tym Bank of America, Facebook i Google, odcinają wszystkie datki na cele polityczne, niezależnie od partii.

Która religia jest prawdziwa i dlaczego jest to religia katolicka?

Portugalia: Kościoły otwarte podczas lockdownu