w

Nieautoryzowane użycie papieskiego konta na instagramie. Trwa śledztwo

Watykan bada wykorzystanie papieskiego konta na Instagramie, po tym jak zdjęcie skąpo ubranej modelki zostało polubione przez oficjalne konto papieża Franciszka.

„Polubione” zdjęcie przez zweryfikowane konto papieża Franciszka przedstawia brazylijską modelkę i streamerkę Natalię Garibotto w stroju, który przypomina mundurek szkolny. Na zdjęciu widoczna jest głównie odsłonięta tylna część Garibotto. Dokładna godzina „lubię to” jest niejasna, ale była ona widoczna i podana w wiadomościach 13 listopada.

„Polubienie” zdjęcia było już cofnięte 14 listopada, po tym jak CNA poprosiło Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej o komentarz. Oficer Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej odmówił komentarza na temat tego wydarzenia.

Źródła znajdujące się w pobliżu biura prasowego Watykanu potwierdziły CNA, że różnymi mediami społecznościowymi papieża zarządza zespół pracowników i że trwa wewnętrzne śledztwo mające na celu ustalenie, jak doszło do tego wydarzenia.

COY Co., zarząd i firma reklamowa Garibotto, wykorzystała całe zajście do celów reklamowych, umieszczając na swoim koncie w piątek informację, że firma „otrzymała Oficjalne Błogosławieństwo papieża”.

Według konta w mediach społecznościowych Garibotto, subskrybenci jej strony otrzymują „seksowne treści, śledzenie na portalach społecznościowych, [możliwość] bezpośredniego czatu ze mną, comiesięczne rozdawanie nagród pieniężnych, podpisane fotografie polaroid i inne!”.

Ani Garibotto, ani papież Franciszek nie śledzą się na Instagramie. Konto Instagram papieża Franciszka nie podąża za żadnymi innymi kontami.

Na Twitterze, Garibotto skomentował „Przynajmniej idę do nieba,” i „Brb w drodze do Watykanu.” Zdjęcia zamieszczone na jej koncie Instagram sugerują, że nie była nigdy w Watykanie.

Ocalałe witraże z katedry Notre-Dame na złom! W zamian …

Kanadyjski arcybiskup walczy o Mszę św.