w

Organizacja aborcyjna Planned Parenthood doprowadziła do legalizacji aborcji w Argentynie

W poście opublikowanym w środę 30 grudnia, zaledwie kilka godzin po zalegalizowaniu aborcji przez argentyński Senat, jeden z międzynarodowych oddziałów Planned Parenthood, International Planned Parenthood Federation/Western Hemisphere Region (IPPFWHR), pochwalił się „finansowaniem dużej operacji w kraju południowoamerykańskim, mającej na celu legalizację aborcji”.

Uroczyste ogłoszenie na stronie internetowej IPPFWHR jest sprzeczne z twierdzeniami prezydenta Argentyny Alberta Fernándeza, który przedstawił ustawę o aborcji i który wielokrotnie odrzucał obawy pro-life, że ustawa ta była w rzeczywistości forsowana przez organizacje międzynarodowe, takie jak Planned Parenthood i Ford Foundation.

Według sondażu przeprowadzonego w listopadzie 2020 roku przez niezależnego ankietera Giacobbe & Asociados, 60% Argentyńczyków sprzeciwiło się tej ustawie, podczas gdy tylko 26,7% było za.

„Argentyński Senat zagłosował właśnie za legalizacją aborcji do 14 tygodnia ciąży! To historyczna chwila dla naszego regionu, naszych niesamowitych partnerów w Argentynie oraz niezliczonych działaczy i organizatorów, którzy stworzyli „zieloną falę”” – napisało IPPFWHR.

Post ujawnił również, że IPPFWHR „od ponad 15 lat pielęgnuje ekosystem organizacji i działaczek feministycznych, które przyczyniły się do tego, że dziś jest to możliwe”.

„IPPFWHR wspiera bezpośrednio siedmiu partnerów w Argentynie, którzy z kolei przekazują fundusze na rzecz 20 innych organizacji obywatelskich z całego kraju. Współpracują one ze sobą w ramach wspólnych działań, takich jak konsultacje z decydentami politycznymi oraz prowadzenie kampanii komunikacyjnych na rzecz tzw. praw aborcyjnych, które cieszą się dużym zainteresowaniem w dyskursie publicznym. Aktywnie planują także, jak najlepiej wspierać wdrażanie nowego prawa”.

/CNA

Paragwaj: Minuta ciszy z powodu zalegalizowania aborcji w Argentynie

Nigeryjski biskup wraz ze swoim kierowcą uwolnieni!