w

Paragwaj: Minuta ciszy z powodu zalegalizowania aborcji w Argentynie

Izba Reprezentantów Paragwaju zarządziła minutę ciszy dla „dzieci, które umrą” kilka godzin po tym, jak Senat w sąsiadującej z Paragwajem Argentynie zalegalizował aborcję.

W oświadczeniu i nagraniu wideo wydanym przez biuro prasowe paragwajskiego Kongresu, na prośbę kongresmena Raúla Latorre’a, przedstawiciele zachowali minutę ciszy.

Proszę o minutę ciszy dla tysięcy argentyńskich braci i sióstr, którzy zginą, jeszcze zanim się urodzą, na podstawie niedawnej decyzji Senatu sąsiedniego kraju

– powiedział Latorre.

Po minucie ciszy lekarz i kongresman Basilio Núñez powiedział, że „to, co wydarzyło się w Argentynie, jest tragedią” i przypomniał, że Paragwajska Izba Reprezentantów zadeklarowała się jako pro-life i pro-rodzinna. Minutę ciszy poparły również trzy wiodące kobiety Kongresu, Norma Camacho, Blanca Vargas i Esmérita Sánchez.

Ustawa o aborcji została zatwierdzona przez argentyński Senat w środę 30 grudnia. Nowa ustawa, w praktyce, zezwoli na przeprowadzenie aborcji w dowolnym czasie do momentu narodzin i nie zawiera żadnych przepisów dotyczących ochrony dziecka, jeśli przeżyje ono późną aborcję.

Argentyna: zalegalizowano aborcję. Tylko 26,7% za. Silne wsparcie mediów

Organizacja aborcyjna Planned Parenthood doprowadziła do legalizacji aborcji w Argentynie