w

Pierwsze sukcesy „Samoobrony wiernych”

Od 5 dni trwają w całej Polsce protesty środowisk skrajnej, proaborcyjnej lewicy. Wywołane są, decyzją Trybunału Konstytucyjnego o niezgodności przesłanki eugenicznej do przeprowadzenia aborcji za niekonstytucyjną, a więc niezgodną z prawem.

Protesty szybko przerodziły się w zamieszki, a sami protestujący dopuścili się wielu ataków na kościoły, osoby duchowne i wiernych. Środowiska narodowe powołały szereg inicjatyw mających za zadanie obronę świątyń. Jedną z nich jest utworzona przez Młodzież Wszechpolską „Samoobrona Wiernych”, która od razu zmobilizowała katolików w całej Polsce do obrony swoich świątyń.

Odzew, z jakim spotkała się inicjatywa wszechpolaków, świadczy o ogromnym sukcesie tego stowarzyszenia na polu zapobiegania atakom na świątynie. Przy kościołach zbierają się zwykli wierni, aby bronić swoich świątyń. Wszystko jest koordynowane przez działaczy MW. Dzięki inicjatywie nie odnotowano żadnych większych prób dewastacji kościołów.

Nie wszystkim jednak podoba się działalność nowopowstałego zrzeszenia. Gazeta Wyborcza doszukuje się w tym przypadku prób tworzenia „faszystowskich” bojówek, pod przykrywką obrony kościołów.

Zachęcamy wiernych do zapisywania się do Samoobrony Wiernych. Więcej informacji w tym linku: https://jestem-katolem.pl/samoobrona-wiernych/

Wołomin: pobito osobą broniącą kościoła

„Niewielkie zagrożenie” na protestach, ale „skrajne niebezpieczeństwo” na cmentarzach – upolityczniony ekspert od COVID19