w

[POLSKA] KONSTANCIN: MSZA ŚW. ZA X. JACKA MIĘDLARA SIĘ ODBYŁA

Redakcja Kierunki.info.pl, organu informacyjnego oraz publicystycznego Obozu Narodowo-Radykalnego, wydała oświadczenie w sprawie Mszy św. w intencji x. Jacka Międlara CM w Konstancinie-Jeziornej w parafii pw. Matki Boskiej Anielskiej.

Redakcja jestem-katolem.pl za serwisem Prawy.pl podała do informacji, że Msza św. w intencji x. Jacka Międlara CM została odwołana. Okazało się to fałszywą informacją.

Dowiadujemy się, że już 26 kwietnia w przestrzeni publicznej pojawiła się informacja, iż intencję zamówił ONR. Było to kłamstwo.

Następnie w eter poszła wieść, że Msza została odwołana, a proboszczowi mają grozić srogie konsekwencje. To także nieprawda.

Portal Kierunki.info.pl informuje, że z x. proboszczem Leszkiem Jackowskim kontaktowała się pewna kobieta podająca się za parafiankę, lecz duszpasterz jej nie rozpoznawał. Poinformowała proboszcza, iż w dniu Mszy św. będą działy się złe rzeczy. Ponadto niepokoiła innych kapłanów zapewniając, że występuje w imieniu parafian. Oprócz tych prowokacji, zgłosiła anonimowo x. Leszka Jackowskiego na policję, co doprowadziło do tego, że kapłan musiał stawić się w środę na komisariacie.

Msza św. była sprawowana z niezmienioną intencją lecz na Facebooku dla bezpieczeństwa wydarzenie zostało odwołane oraz podana informacja, że Msza św. nie będzie sprawowana w intencji x. Międlara.

Cała sytuacja pokazuje, że mamy do czynienia z prowokacjami i chociaż są one nie wyszukane, to widać, że komuś zależy na fałszowaniu rzeczywistości oraz podburzaniu ludzi. Także, a może i przede wszystkim, zależy przeciwnikom na wyeliminowaniu kapłanów, którzy sprawują duszpasterską opiekę nad młodzieżą związaną z ONR, MW i innymi środowiskami nacjonalistycznymi.

Zachęcamy do odwiedzania portalu Kierunki.info.pl i śledzenia publikowanych tam informacji na bieżąco.

Za podanie nieprawdziwych informacji redakcja jestem-katolem.pl pragnie Państwa przeprosić.


/kierunki.info.pl

[POLSKA] REKOLEKCJE TRADYCYJNE DLA MŁODZIEŻY W WIELGOLESIE – UNACUM.pl

[SZWAJCARIA] PREMIER TURCJI: 'ISLAM ZATRIUMFOWAŁ NAD KRZYŻEM CHRYSTUSA W EUROPIE, NASZYCH MECZETÓW JEST WIĘCEJ NIŻ WASZYCH KOŚCIOŁÓW'