w

[POLSKA] STUDENCI JUDAISTYKI OSKARŻAJĄ KATOLICKIEGO STUDENTA O ANTYSEMITYZM + CYTATY TALMUDU

Według żydofilów niedopuszczalnym jest: nawracanie żydów; używanie określenia „żydokomuna”; nie można nazwać judaizmu zbrodniczą ideologią, ale inne wyznania już tak; krytykować spotkania chanukowego; stwierdzić, że ktoś należy do lewicowej partii.

Można być dzięki Bogu co prawda katolikiem, ale nie można nawracać żydów, ani głosić nauk wiary katolickiej. Św. Maksymilian Maria Kolbe również był posądzany o antysemityzm tylko dlatego, że wiarołomnych żydów chciał nawracać i modlił się za żydów, a nie z żydami.

(Polska, Warszawa – Uniwersytet Warszawski) Studenci judaistyki donieśli  do władz uczelni na katolickiego studenta p. Konrada Smuniewskiego, ponieważ ten skrytykował ich działania (polegające na organizacji tzw. chanukowego spotkania z rabinem Michałem Schudrichem) uzasadniając swoją opinię szeregiem merytorycznych argumentów. Krytyka była merytoryczna, wyrażona w sposób kulturalny na Facebooku pod postem jednego ze studentów, nie w ramach dysputy uniwersyteckiej. Studentom judaistyki to się nie spodobało i ze względu na brak argumentów postanowili donieść.

Na czym polegał antysemityzm p. Konrada Smuniewskiego? M.in zakwestionował ideę dialogu chrześcijaństwa z judaizmem stwierdzając, że żydów trzeba nawracać, a nie się z nimi modlić. Studentka Maria Anna (Marianna?) Nowicka oznajmiła w dyskusji na Facebooku:

Dialog polega na dialogu, a nie nawracaniu kogoś. Żadna religia nie jest tą słuszną, tego się dowiemy na końcu świata, może, ale dialog między religiami nie ma na celu przekonania do swoich racji. Jeśli tak uważasz, to masz bardzo specyficzny sposób dialogowania.

Widać w powyższej wypowiedzi skrajną uderzającą ignorancję. To pokazuje również czym według filosemitów jest dialog. 

Stwierdził także, że judaizm to rasizm, ksenofobia i nienawiść. To prawdziwe stwierdzenia, a na ich potwierdzenie wystarczy przywołać Talmud:

Sanhedrynu 58b.
Jeżeli poganin (nie-Żyd) uderza Żyda, goj musi być zabity. Uderzyć Żyda to jest to samo, co uderzyć Boga.


Sanhedrynu 57a.
Żyd nie musi zapłacić gojowi („Cuthean”) zapłaty, której był mu winny za pracę.


Baba Mezia 24a.
Jeżeli Żyd znajduje przedmiot zgubiony przez goja („pogański”), to nie musi on być zwrócony. (Potwierdzony też w Baba Kamma 113b).


Sanhedrynu 57a.
Kiedy Żyd zamorduje goja („Cuthean”), nie będzie żadnej kary śmierci. Jak Żyd okradnie od goja, może sobie zatrzymać.


Baba Kamma 113a.
Żydzi mogą użyć kłamstw („wybiegów”) by oszukać goja.


Midrasch Talpioh f. 255d
Domy gojów są domami zwierząt, ponieważ sami chrześcijanie nie są godni nazwy człowieka, bo są to najoczywistsze bydlęta na zewnątrz tylko podobne do ludzi .


Midrasch Talpioh 225
Goje zostali stworzeni, by służyć Żydom jako niewolnicy.


Baba Mecia 114,6
Wycinajcie istoty ludzkie, gdyż narody świata nie są ludźmi, lecz zwierzętami.


Schulchan Aruch, Choszen Hamiszpat. 266,1.
Rzecz zgubiona przez Goja może nie tylko być trzymana przez tego kto ją znalazł, ale jest zakazane by ją zwrócić.

Rzekomo pokrzywdzeni żydofile również na łamach Gazety Wyborczej fałszywie oskarżają p. Smuniewskiego o antysemityzm.

GW przytacza słowa studentki judaistyki Sylwii Borowskiej:

Nie ma miejsca na uniwersytecie na antysemityzm.

Wyborcza nie wspomina, że p. Borowska jest działaczką lewicowej partii Razem.

Student Mateusz Szczepaniak dodaje na łamach GW:  

Nie możemy tego zostawić, bo antysemickie obelgi wrócą ze zdwojoną siłą. Dlatego zdecydowaliśmy się nagłośnić tę historię.

Pan Konrad Smuniewski w odpowiedzi na zarzuty żydofilów wydał oświadczenie, w którym m.in. stwierdza:

Dostało mi się od faszystów i nazistów. Tymczasem mój pradziadek zginął w Auschwitz z rąk nazistów i jestem bardzo krytyczny wobec tej ideologii.

Studenci judaistyki skarżą się w swoim donosie, że obelżywym jest także stwierdzenie: 

(…) opinie, że dialog żydowsko-chrześcijański można sprowadzić jedynie do tego, aby „na płaszczyźnie ludzkiej być miłym.

Jednak panna Nowicka sama stwierdziła, iż:

Dialog polega na dialogu, a nie nawracaniu kogoś.

„POLSKIE NAZISTOWSKIE OBOZY KONCENTRACYJNE”

Student judaistyki – zdaje się, że jeden ze sygnatariuszy donosu – polubił post, w którym padają fałszywe oskarżenia o nienawiść i mordy ze strony Polaków na żydach, między innymi: „polskie nazistowskie obozy koncentracyjne”. Pan Mateusz Szczepaniak (wg informacji z forum Uniwersytetu Zaangażowanego także jest działaczem partii Razem), autor postu pod którym toczyła się wspomniana dyskusja, według informacji zawartych na Facebooku, pracuje w „Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN”.

Warto samemu ocenić wypowiedzi uczestników dyskusji:

Reasumując, wolność słowa kończy się na krytyce judaizmu, a nawet na chęci nawracania wiarołomnych żydów na wiarę katolicką. Należy dialogować, bo „dialog polega na dialogu”, czyli nic nie robić, uśmiechać się i chwalić żydów, a jeśli ktoś pomyśli o jakiejkolwiek krytyce, to żydofile zrobią wszystko w obronie wolności słowa i judaizmu. 

W czasach drugiej wojny światowej występował pewien typ człowieka, który donosił na żydów i na Polaków ich ukrywających. Często byli to sami żydzi – najniebezpieczniejsi, bo wydawali niczego niepodejrzewających współwyznawców. Nazywali się szmalcownikami. Żyli z donosu i dla donosu. Żydofile z UW mogą uznać się za kontynuatorów tej profesji. 

Jedno jest pewne. To mogła być dyskusja na forum internetowym pomiędzy studentami o różnych poglądach. Żydofile jednakże wmieszali w to Uniwersytet Warszawski. Wizerunkowo uczelnia na tym traci. Donosiciele powinni do donosu dołączyć także zrzuty ekranu z dyskusji. W wersji elektronicznej nie uczynili tego.

Czy krytyka judaizmu to antysemityzm? 

Oświadczenie p. Konrada Smuniewskiego:

Tu natomiast donos żydofilów:

[WIDEO] GRZEGORZ BRAUN – KONGRES RUCHU NARODOWEGO – „SUWERENNY NARÓD W XXI WIEKU”

[POLSKA] PREZYDENT SOPOTU (#10SIEROT) OD LAT TNIE WYDATKI NA DOM DZIECKA