Pałac Prezydencki | Zapalenie świec chanukowych
w

Prezydent Andrzej Duda zapalając świece chanukowe: “Pan Bóg jest z narodem wybranym”

– Cieszymy się ze społecznością żydowską z rozpoczynającego się święta – święta radosnego, święta zwycięstwa – mówił Prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości zapalenia świec chanukowych w Pałacu Prezydenckim, w której wzięła też udział Agata Kornhauser-Duda.

Przypomniał, że to śp. Prezydent Lech Kaczyński zainaugurował uroczystość zapalania świec chanukowych w Pałacu Prezydenckim w 2006 roku. – Jest to dla mnie tym większa radość, że ciesząc się wraz z Panami Rabinami, z całą społecznością żydowską, mogę zarazem wspominać także Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i jego Małżonkę Marię, u boku których miałem zaszczyt służyć Polsce w tamtym czasie, ponad 10 lat temu, i z myślą o których służę mojemu krajowi i wszystkim jego mieszkańcom niezależnie od tego, jakiej są narodowości – mówił.

Wszystkiego dobrego, zdrowia, szczęścia, wszelkiej pomyślności. Wesołej Chanuki dla całej społeczności żydowskiej w Polsce

– powiedział Andrzej Duda.

To wydarzenie, to dzisiejsze spotkanie ma dla mnie wymiar podwójny. Z jednej strony, cieszymy się ze społecznością żydowską z rozpoczynającego się święta – jak powiedziałem: święta radosnego, święta zwycięstwa. Ale z drugiej – ten świecznik chanukowy przypomina mi także Pana Prezydenta, prof. Lecha Kaczyńskiego, i jego małżonkę Marię.

Panu Prezydentowi jak i wszystkim wielbicielom talmudyzmu polecamy do wysłuchania fragment dzieła prof. Feliksa Konecznego.

/ Bibula.com

Pogrzeb zamordowanych 640 nienarodzonych dzieci

Błędy protestantyzmu (część 1) – AUDIOTEKA