Prezydent Andrzej Duda / Screen: PolsatNews
w

Prezydent przygotował proaborcyjną ustawę sprzeczną z Konstytucją

Andrzej Duda poinformował, że złożył do sejmu projekt ustawy, która będzie dopuszczać mordowanie nienarodzonych dzieci w przypadku tzw. wad letalnych. Tyle jeśli chodzi o intencje prezydenta.

Po przeprowadzeniu tych konsultacji zdecydowałem się na złożenie do Sejmu RP projektu zmiany ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży

– oznajmił Andrzej Duda

W rzeczywistości

Na uwagę zasługują sformułowania takie jak:

„lub inne przesłanki medyczne”

Nie określono czym są te przesłanki medyczne i jakie te przesłanki muszą być, aby można było zamordować nienarodzone dziecko.

Kolejna fraza godna zauważenia to:

„wysokie prawdopodobieństwo”

Z doświadczenia i opowieści wiemy, że wysokie prawdopodobieństwo, to wyłącznie tylko przypuszczenie i lekarze wolni od pomyłek nie są i mogą skazywać na śmierć dzieci, które żyć mogą poza łonem matki mimo różnych chorób.

Do zamordowania dziecka wystarczy „nieuleczalna choroba” lub „wada prowadząca niechybnie i bezpośrednio do śmierci dziecka”.

Jak widzimy, nic się nie zmieni i projekt ustawy autorstwa prezydenta Andrzeja Dudy jest sprzeczny z Konstytucją. Prezydent kupuje tylko czas politycznym decydentom oraz skazuje nienarodzone dzieci z nieuleczalnymi chorobami na śmierć.

/onet.pl

Warszawa: dzisiaj odbędzie się największy Strajk kobiet.

Cmentarze znowu zamknięte, a protesty aborcjonistów problemu nie stanowią