pabianice.tv
w

Proboszcz stworzył park cmentarny, żeby ominąć zakaz premiera

Ksiądz Stanisław Brach, proboszcz parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Ksawerowie oraz wicedziekan dekanatu pabianickiego, w odpowiedzi na kolejny zakaz nałożony przez premiera Morawieckiego postanowił ominąć mało konkretne regulacje rządowe.

Premier Morawiecki ogłosił 30 października, że od 31 października do 2 listopada cmentarze w Polsce będą zamknięte, co jednoznacznie wiąże się z zakazem odwiedzin na grobach bliskich w te szczególne dni pełne zadumy.

Ksiądz Proboszcz powołał z parafian specjalną komisję, która specjalnym dekretem przemianowała parafialny cmentarz w park cmentarny.

Parafianie relacjonują, że ks. Stanisław Brecha powtarzał na głos, że przeżył już wiele, m.in. wojsko, stan wojenny, misje więc już nic go nie przerazi. Tym samym bramy nie zamknie, nie zabroni parafianom odwiedzania grobów ich bliskich i może nawet iść za to siedzieć.

Jak podają relacje parafian, miał na głos pytać retorycznie, że „na protestach, które rząd dopuszcza, ludzie się nie zarażą, a na cmentarzu panować ma większe ryzyko?”.

Nie widząc w tym logiki postanowił zwołać komisję, która przemianowała cmentarz w park cmentarny.

Parafianie doceniają poczynania Księdza Proboszcza i są pełni wdzięczności.

Jak dowiedział się portal pabianice.tv, przełożeni próbują przywołać do porządku odważnego kapłana. Natomiast policja ustami podkom. Ilony Sidorko z pabianickiej komendy, stwierdza, że administrator cmentarza powinien spodziewać się postępowania karnego za zlamanie przepisów o COVID-19. Policja już powiadomiła Sanepid.

Biskupem ordynariuszem diecezji, w której posługę kapłańską sprawuje ksiądz proboszcz Stanisław Brecha jest arcybiskup metropolita łódzki Grzegorz Ryś.

/ za pabianice.tv

Co chrześcijaństwo dało światu? – dr Michał Krajski

Wiceprzewodnicząca Bundestagu wzywa do wojny w Polsce