w

[POLSKA] PROFANACJA, CZYLI MSZA ROCKOWA W SKIERNIEWICACH

Jak możemy przeczytać na stronie wydarzenia założonego przez fanpage „ŚDM Skierniewice i okolice”, „o godzinie 10.00 odbędzie się Msza rockowa z udziałem scholi parafialnej i muzyków parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Skierniewicach”.

msza-rockowa
Plakat organizatora

Nie ma co ukrywać, jest to kolejna profanacja w Kościele w Polsce, który na wzór zachodnich liberalnych katolików Mszę świętą próbuje sprowadzić do profanum, żeby tylko zbliżyć się do świata. Doskonale wiemy, czym te i podobne eksperymenty skończyły się w zachodnich krajach. Teraz czas przyszedł na Polskę.

Organizatorzy stworzyli również grafikę z napisem „Rock for Jesus”. Przypomnijmy, iż gatunek muzyczny rock od początków swojego istnienia miał na celu deprawowanie młodzieży, co się udało doskonale. Nazwać więc „rock” możemy ściekiem wszelkiej deprawacji, źródłem zepsucia. Proponujemy dlatego, żeby organizatorzy zmienili tytuł planowanej profanacji na: „Źródło zepsucia dla Jezusa” lub „Deprawacja dla Jezusa”.

W odpowiedzi na wydarzenie zapraszające na tzw. mszę rockową powstało kontr-wydarzenie „Pierwszopiątkowa Msza Święta i ofiarowanie postu ścisłego o odwołanie mszy rockowej w Skierniewicach„. Pan Wiktor Kurańczyk informuje tam:

Kilka osób na stronie wydarzenia pytało o zgodność z OWMR i instrukcją Musicam Sacram. W odpowiedzi pojawił się załączony przeze mnie tekst. Niedługo potem wszystkie wpisy zostały usunięte.

Dołącza on także screen komentarza autorstwa Artura Sułka:

komentarz-Artur-Sulek-msza-rockowa-Skierniewice

  1. Tak zawsze profanatorzy zamykają usta katolikom wiernym Nauczaniu Kościoła Katolickiego. Jezuici z Łodzi tak samo usiłowali i z efektem zamykają usta wszelkiej konstruktywnej krytyce.
  2. Choćby jak najbardziej wzniosłe intencje nie uprawniają do nadużyć liturgicznych.
  3. Dlaczego proboszcz nie chce wprowadzić na stałe muzyki rockowej do Mszy św.?
  4. W jaki sposób będzie to promocja muzyki liturgicznej?

Sezon profanacyjny rozpoczyna się na dobre.

Drodzy Czytelnicy, dołączajcie do tego wydarzenia. Jawny sprzeciw wobec profanacjom i nadużyciom liturgicznym ma ogromne znaczenie. Milczenie oznacza przyzwolenie…

https://www.facebook.com/events/1613763635574547/

[WATYKAN] TAJNA NARADA PRZED SYNODEM

[USA & ISIS] Muzułmański terrorysta publikuje selfie – US ARMY odpowiada po 22 godzinach