w

Profanacje kościołów: jest decyzja ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

Po ogłoszeniu, w zeszły czwartek, orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego o niezgodności przesłanki eugenicznej aborcji z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej przybierają na sile protesty środowisk lewicowych. Protestujący dopuszczają się licznych profanacji i ataków na kościoły. Swoje zdanie na ten temat wyraził minister sprawiedliwości – prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

W zeszły czwartek Trybunał Konstytucyjny ogłosił, że aborcja wynikająca z podejrzenia u płodu choroby, bądź wady jest niekonstytucyjna, a co za tym idzie niezgodna z prawem. Z tego powodu w całej Polsce środowiska skrajnej lewicy organizują protesty, w których trakcie dopuszczają się do wulgarnych ataków na kościoły.

W związku z narastającymi napięciami społecznymi między katolikami a atakującą ich lewicą głos w tej sprawie, na Twitterze, zabrał minister sprawiedliwości – prokurator generalny Zbigniew Ziobro:

W związku z bezprecedensową eskalacją zachowań przestępczych wymierzonych w osoby wierzące, włącznie z zastraszaniem, niszczeniem i bezczeszczeniem miejsc kultu religijnego, poleciłem podległym prokuratorom objęcie nadzorem prowadzonych w tych sprawach postępowań.

Każdy ma konstytucyjne prawo do publicznego wyrażania poglądów i sprzeciwu wobec rozstrzygnięć sądów lub trybunałów, w tym Trybunału Konstytucyjnego. Jednak nie może to usprawiedliwiać łamania praw innych osób i popełniania przestępstw.

Warszawa: lewicowi ekstremiści otoczyli kościół pod wezwaniem świętego Aleksandra na Placu Trzech Krzyży.

mBank chwali się wsparciem dla zwolenników aborcji