w

Przez 60 lat żywiła się wyłącznie Komunią świętą

Sługa Boża Floripes de Jesús, bardziej znana jako Lola, była brazylijską świecką, która żyła tylko dzięki Eucharystii przez 60 lat.

Lola urodziła się w 1913 roku w stanie Minas Gerais, w Brazylii.

W wieku 16 lat spadła z drzewa. Wypadek ten zmienił jej życie. Została sparaliżowana, a jej ciało „doznało przemiany – nie czuła się już głodna, spragniona ani senna”. Żadne lekarstwo nie było skuteczne”, oświadczył brazylijski ksiądz Gabriel Vila Verde, który niedawno podzielił się historią Loli w mediach społecznościowych.

Lola zaczęła odżywiać się tylko jedną konsekrowaną Hostią dziennie. Żyła w ten sposób przez 60 lat – dodaje ks. Vila Verde. Ponadto, „przez długi czas leżała w łóżku bez materaca, czyniac to jako formę pokuty.”

Wiara w świętość kobiety rosła, a tysiące pielgrzymów przybywało do niej do domu – kontynuuje kapłan. W książce z lat 50-tych XX wieku odnotowano, że w ciągu jednego miesiąca odwiedziło ją 32 980 osób.

Ks. Vila Verde powiedział, że Lola prosiła każdego przybysza o to samo:

Idźcie do spowiedzi, przyjmijcie Komunię Świętą i zakończcie nabożeństwo w pierwszy piątek na cześć Najświętszego Serca Jezusa.

Kiedy arcybiskup Helvécio Gomes de Oliveira z Mariany poprosił Lolę, aby przestała przyjmować gości i aby „żyła w ciszy i prywatności” okazała posłuszeństwo

Biskup zezwolił na odsłonięcie Najświętszego Sakramentu w pokoju Loli, gdzie raz w tygodniu odbywały się również Msze św. Codzienną Komunię św. sprawowali szafarze świeccy

– mówi ks. Vila Verde.

Ksiądz podkreślił, że Lola poświęciła swoje życie modlitwie za księży i szerzeniu kultu Najświętszego Serca Jezusowego. Była znana z tego, że mówiła: „Kto chce mnie szukać, znajduje mnie w Sercu Jezusowym”.

Lola zmarła w kwietniu 1999 roku. W jej pogrzebie wzięło udział 22 księży i około 12.000 wiernych. Została ogłoszona Sługą Bożą przez Stolicę Apostolską w 2005 roku.

Artykuł ten został pierwotnie opublikowany przez siostrzaną agencję Catholic News Agency, ACI Prensa. Został przetłumaczony i zaadaptowany przez ACI Prensa, a na polski przetłumaczony przez redakcję Jestem Katolem.

AUDIOTEKA: CZY DIALOG Z ISLAMEM MA SENS?

Prezydent Argentyny: Mam nadzieję, że Franciszek nie będzie zły za ustawę aborcyjną