w

Sławomir Mentzen, katolicki polityk partii Korwin/Konfederacji wierny nauczaniu Kościoła za życiem

W programie portalu Pch24 Sławomir Mentzen wyraził swoje ubolewanie na temat oświadczenia kilku czołowych posłów partii Korwin w kwestii zabijania nienarodzonych dzieci.

Rzeczywiście smutne bardzo jest to, że kilkoro posłów partii Korwin umieściło takie śmieszne oświadczenie, w którym stwierdzili, że należy wymyślić jakąś przesłankę letalną, która to usprawiedliwia zabijanie niektórych dzieci. Musiałem się od tego oczywiście odciąć. Całkowicie się z tym nie zgadzam.

Polityk Konfederacji podkreślił, że było to indywidualne oświadczenie kilku posłów, a nie oficjalne partii Korwin lub Konfederacji, które posiadają w swoim programie całkowitą ochronę życia nienarodzonego.

W innej wypowiedzi oznajmił, że wydawanie takiego oświadczenia jest sprzeczne z programem partii Korwin.

Na swoim profilu na Facebooku napisał:

„Niestety nie mam wyjścia, muszę zgłosić votum separatum. Jestem katolikiem, byłem, jestem i będę za życiem. Nie do takiej partii wstępowałem. Korwiniści zawsze głośno i wyraźnie głosili prawdę, nieważne ile osób ją popierało. Dlatego właśnie wstąpiłem do partii KORWiN. Liczę na zaprzestanie głoszenia tez sprzecznych z programem naszej partii”.

Memento mori w czasach koronawirusa

❤️Abp Fulton J. Sheen o Bożym Narodzeniu ❤️