Fot. WOŚP
w

To nie katolicki „ksiądz” przekazał pieniądze z tacy

W Internecie krąży informacja, jakoby katolicki kapłan z Elbląga przekazał zebrane pieniądze wiernych do puszki WOŚP. Jest to mężczyzna pełniący rolę kapłana tzw. Kościoła Polskokatolickiego

Przedstawiamy tweet, w którym pewna kobieta zachwalała poczynania „księdza” i wzywała do komentarza abpa Gądeckiego. Niestety nieszczęsna usunęła tweet jednak ślad po tym został.

Polskokatolicy pojawili się na ziemiach polskich jako reemigranci ze Stanów Zjednoczonych, gdzie należeli do Polskiego Narodowego Kościoła Katolickiego (PNKK). W 1919 do Krakowa przybył z upoważnienia Rady Głównej PNKK i Polskiej Narodowej „Spójni” ks. Bogusław Krupski. Miał on zająć się akcją charytatywną, którą objęto osoby najuboższe. Jego działania doprowadziły do powstania w lipcu 1920 pierwszej[3] w Krakowie parafii. Wkrótce zawiązywały się kolejne wspólnoty w innych miastach Polski.

W czasach PRL zerwali więź ze wspólnotą-matką z USA, a władze PRL przejęły całkowicie kontrolę nad tym związkiem wyznaniowym.

Kościół polskokatolicki należy do rodziny Kościołów starokatolickich. Liczy sobie około 20 tys. wiernych. Czy różni się od Kościoła rzymskokatolickiego? Odrzuca dogmat o nieomylności papieża, odpusty i celibat, w liturgii używa języka polskiego. Jego najwyższą władzą jest zwoływany co 5 lat ogólnopolski synod.

Franciszek spotka się w Iraku z wielkim ajatollahem

Przewodniczący senackiej organizacji pro-life: Aborcje z powodu zespołu Downa to „eugenika”