w

[USA] Biskup grozi dla księdza, który powiedział: Nie możesz być demokratą i katolikiem. Kropka.

Film ze słowami katolickiego kapłana „Nie możesz być katolikiem i demokratą. Kropka” cały czas zyskuje ogromną popularność, natomiast jego biskup podejmuje kroki, aby uciszyć odważnego księdza, pomimo wciąż rosnącej popularności.

„Biskup nie chce transmitować na żywo Mszy św.” – powiedział ks. Altman wiernym po Mszy transmitowanej na żywo. 

„To może być ostatnia transmisja na żywo Najświętszej Ofiary Mszy jaką mogę ofiarować. To przykre, ale „sposób i ton” ludzi, którzy nam się sprzeciwiają, są po prostu tak nikczemne…”.

Ks. Altman wyjaśnił również: 

„Zauważcie, że dzisiaj nie ma dzieci. A powodem, dla którego nie ma ich tu dzisiaj, jest „sposób i ton” kilku podłych i nikczemnych komentarzy, listów, e-maili i telefonów, które były kierowane zarówno do diecezji, jak i do mojego biura parafialnego po wezwaniu [jezuity] Jamesa Martina, który wezwał swoich zwolenników publicznie do składania skarg”.  

„Jeśli ktoś chce narzekać na sposób i ton wypowiedzi” – zasugerował – „może powinien zacząć od tych ludzi, których zachowanie i ton są w rzeczywistości diaboliczne i złe…”

Biskup LaCrosse William P. Callahan wydał wczoraj oświadczenie, w którym zarzucał „manierę” i „ton” ks. Jamesa Altmana, który na nagraniu mówi ludziom, aby nie głosowali na popierających aborcję demokratów. Wideo zostało obejrzane ponad 475 000 razy i prawdopodobnie przekroczy pół miliona wyświetleń w ciągu najbliższych 24 godzin. 

Kary kanoniczne są rozpatrywane, jeśli nie powiodą się moje próby braterskiego napomnienia.

– zapewnił biskup Callahan, który oskarżył ks. Altmana o zadanie ran Ciału Chrystusa.

Wsparcie dla atakowanego, ale nie zatrwożonego księdza napływa z wielu stron.  

Biskup Joseph Strickland z Tyler w Teksasie jako pierwszy zadeklarował wyraźne poparcie dla słów ks. Altmana, pisząc na Twitterze: 

Jako biskup Tyler popieram słowa ks. Altmana wypowiedziane w tym filmie.

Biskup Joseph Strickland

Szkoda, że zajęło mi to tak dużo czasu. Dziękuję ks. Altmanowi za ODWAGĘ. Jeśli kochasz Jezusa, Jego Kościół i ten naród … spodoba Ci się [sic], PAMIĘTAJ O TYM PRZESŁANIU.

Biskup Joseph Strickland

– powiedział Strickland w sobotę.

Po tym, jak biskup Callahan wydał swoje oświadczenie, biskup Strickland „podwoił” swoje poparcie dla wideo ks. Altmana, mówiąc dla CNA (Katolickiej Agencji Informacyjnej):

Popieram wystąpienie ks. Jamesa Altmana, ponieważ wierzę, że nie tylko katolicy, ale i WSZYSCY ludzie Boży muszą zadawać sobie trudne pytania za każdym razem, gdy przygotowują się do oddania głosu w wyborach lokalnych, stanowych lub krajowych.

Dodał:

Głosowanie nie jest zadaniem łatwym ani lekkim. Przeciwnie; wymaga badań, modlitwy i rozeznania. Musimy zadać sobie pytanie – czy wierzymy w Boga? Czy my jako naród wierzymy w Boga? Czy jesteśmy gotowi przyznać się do naszych grzechów i szukać pokuty i zadośćuczynienia jako jednostki i jako naród? Czy głosujemy przez pryzmat Jezusa Chrystusa i Jego Nauczania?

Jeśli moje wsparcie Ojca Altmana może pobudzić do znaczących rozmów i modlitewnego rozeznania w tych kwestiach, to przynajmniej zaczynam wypełniać swoją rolę pasterza dusz i ucznia Jezusa Chrystusa.

[USA] Katolicki szpital zwolnił za sprzeciw wobec antykoncepcji

KARD. SARAH: WŁADZE ŚWIECKIE NIE REGULUJĄ NORM LITURGICZNYCH