w

W Arizonie biskup zamknął kościoły na 4 tygodnie!

Diecezja Tucson w Arizonie ogłosiła nowe procedury COVID-19, które będą wymagały zamknięcia wszystkich kościołów i zakazu publicznych Mszy św. od 8 stycznia do 5 lutego, kiedy to zostanie zmieniona obecna strategia.

Okres czterech tygodni powinien znacząco wpłynąć na dostępność szczepionki Covid dla osób najbardziej zagrożonych

– oświadczył biskup Edward Weisenburger z diecezji Tucson w komunikacie prasowym.

„Miejmy nadzieję, że pomoże nam to również dokładniej ocenić spodziewany wzrost liczby zakażeń po Bożym Narodzeniu i wynikających z niego hospitalizacji”.

Nowe protokoły mówią, że w niedzielę i w dzień powszedni Msze Święte i zgromadzenia zostają zawieszone.

„W indywidualnych sytuacjach, w oparciu o lokalne okoliczności i warunki, proboszczowie mogą starać się o pozwolenie od biskupa na odprawienie niektórych Mszy św. w pomieszczeniach”, ustanawiają nowe przepisy.

Nowe zasady zezwalają na odprawianie pogrzebów i ślubów w pomieszczeniach, ale maksymalnie przy udziale 25 osób. Chrzty mogą gromadzić maksymalnie 10 osób. Przed lub po tych uroczystościach nie są dozwolone żadne zgromadzenia na terenie kościoła.

Biskup Weisenburger stwierdził, że „zawieszenie na cztery tygodnie liturgii w kościołach pozwala nam również na solidarność z tymi, którzy są krytycznie chorzy, pracownikami służby zdrowia, bezrobotnymi, tymi, którzy opłakują utratę bliskich i wszystkimi tymi, których życie zostało znacznie bardziej zmienione”.

Protokoły zawierają również instrukcje dotyczące właściwej ochrony i standardów bezpieczeństwa dla Namaszczenia Chorych.

Arizona ma obecnie najwyższy wskaźnik nowych zakażeń COVID-19 w przeliczeniu na jednego mieszkańca, z 785 przypadkami na 100.000 osób w ciągu ostatnich siedmiu dni. Wskaźnik ten jest jednym z najwyższych w Stanach Zjednoczonych i należy do najwyższych na świecie.

WAŻNE: Informujemy o aborcji więc Google blokuje nam reklamy

Szkocja zamyka kościoły, Anglia zostawia otwarte. Szkoccy biskupi protestują