w

W Polsce nadal mordowane są dzieci z powodu Zespołu Downa

Trybunał Konstytucyjny ogłosił wyrok 22 października bieżącego roku. Natomiast Rządowe Centrum Legislacji otrzymało wyrok Trybunału 27 października.

Wyznaczono termin jego publikacji w Dzienniku Ustaw na 2 listopada.

Od momentu publikacji w Dzienniku Ustaw wyrok wejdzie dopiero w życie. Jednak decyzji TK nie opublikowano, co wiąże się z tym, że nienarodzone dzieci mogą być nadal zabijane z powodów eugenicznych.

Politycy opozycji popierają działania rządu w sprawie nie publikowania wyroku nazywając tę zwłokę działaniem w imieniu racji stanu.

Władysław Kosiniak-Kamysz oznajmia:

Po pierwsze z uwagi na stan wyższej konieczności, premier Rzeczpospolitej nie powinien publikować wyroku Trybunału Konstytucyjnego. To jest jasne postawienie sprawy.

I dodaje:

Nie powiedziałbym tego w żadnym innym przypadku, ale dzisiaj stanem wyższej konieczności jest dbanie o życie i zdrowie obywateli, ochrona ich przed koronawirusem, jest zachowanie spokoju społecznego i porządku publicznego.

„Dbanie o życie i zdrowie obywateli” – nie w przypadku nienarodzonych obywateli. Dyskryminacja ludzi z powodu chorób, za które nie odpowiadają, kłóci się z deklaracją Kosiniaka-Kamysza, że należy dbać o życie obywateli.

Politycy PiS-u twierdzą, że decyzja zapadnie na samej górze, co należy zrobić z tym wyrokiem.

W 2015 roku, kiedy doszło do wymiany sędziów Trybunału Konstytucyjnego, rząd przez dwa lata wstrzymywał się z publikacją kilku wyroków, Zrobił to dopiero pod naciskami Brukseli. W tym przypadku interwencji Brukseli nie należy się spodziewać.

Czy wyrok zostanie opublikowany? Zapraszamy do wzięcia udziału w sondzie.

[SONDA] Czy wyrok Trybunału Konstytucyjnego zostanie opublikowany?

Czy katolik powinien sprzeciwiać się złu? – ks. dr Dariusz Olewiński