w

Warszawa: dzisiaj odbędzie się największy Strajk kobiet.

Dzisiaj ma odbyć się największy od decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji protest kobiet. Demonstranci ruszą z Placu Zawiszy, spod kancelarii premiera i z Placu Zamkowego.

Liderki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet zapowiedziały na porannej konferencji prasowej, że dzisiaj ma odbyć się największa manifestacja środowisk lewicowych demonstrujących przeciwko orzeczeniu TK w sprawie aborcji eugenicznej. Marsz ma nosić nazwę „Na Warszawę”.

Demonstracje mają rozpocząć się o 17:00 w trzech miejscach: Plac Zawiszy, w pobliżu siedziby PiS, przy kancelarii prezesa Rady Ministrów na Al. Ujazdowskich i na Placu Zamkowym, koło kolumny Zygmunta III Wazy. Organizatorki nie podały jednak, dokąd zamierzają skierować marsz.

Stamtąd wyruszamy, miejsce, do którego idziemy, podamy później – oznajmiła Marta Lempart

Organizatorki liczą, że protestujących będzie więcej, niż służb, czy ludzi stojących po drugiej stronie barykady tego sporu politycznego:

Idziemy. Zobaczymy, czy będzie nas więcej, niż policji, służb i tych wszystkich innych osób ściągniętych w panice przez władze do Warszawy, bo nasza teoria i nasza praktyka też jest taka, że władzy i jej funkcjonariuszy jest zawsze mniej niż ludzi protestujących i walczących o wolność – dodała Lempart.

Przedstawicielki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet stwierdziły na konferencji prasowej, że obostrzenia i epidemia są sprawą drugorzędną, a także zalecają protetującym nie przyjmować mandatów i zapowiedziały, że oferują pomoc prawną dla każdego zatrzymanego uczestnika protestów:

Jeżeli plan jest taki, żeby aresztować sobie 30 osób w różnych miejscach Polski, wybierając tych, którzy wydają się zaangażowani po raz pierwszy albo są mniej zaangażowani, to zapewniam, że ten plan nie wypali, bo widzimy co dzieje się wśród tych osób, one są zdeterminowane – dodała. – Jeżeli jest pomysł na represję rozproszoną, to my odpowiemy solidarnością rozproszoną, która nas tylko wzmocni – mówiła.

Może to być zachęta dla zadymiarzy, którzy po takich deklaracjach mogą poczuć się bezkarni i dokonywać zniszczeń oraz napadów na kościoły i wiernych. Zalecamy, żeby wierni zmobilizowani się do obrony swoich kościołów przed dewastacją, a kobiety, dzieci i osoby starsze by zostały w domu.

Przywódczyni Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, gardzi dziećmi, a kocha zwierzęta.

Prezydent przygotował proaborcyjną ustawę sprzeczną z Konstytucją