w

[WATYKAN] KARDYNAŁ TAURAN: DIALOG Z ISLAMEM NIE MA PRZEŁOŻENIA NA CODZIENNE ŻYCIE

Owoce dialogu międzyreligijnego z islamem są znikome i nie mają przełożenia na codzienne życie. Ale my jesteśmy skazani na ten dialog. Inną alternatywą byłaby wojna.

– stwierdza Jean-Louis kard. Tauran.

Kard. Jean-Louis Tauran - RV
Kard. Jean-Louis Tauran – RV

Uważa, że jeśli chodzi o dialog z islamem, to pojawił się postęp, ale tylko w przypadku spotkań. Podczas nich obie strony wysłuchują stron przeciwnych, obserwują się lecz te poczynania nie mają żadnego odzwierciedlenia w życiu normalnych ludzi, a także nie odnoszą skutku jeśli idzie o prawo bądź administrację. Kardynał Tauran wątpi, żeby takie spotkania mogłyby coś zmienić. Zauważa, że do tej pory na Bliskim Wschodzie, gdzie 100 lat temu było 20 procent wyznawców Chrystusa, a dziś tylko 4 procent, nazywa się ciągle chrześcijan wierzącym, a nie chrześcijanami.

22 stycznia 2015 roku w katedrze w Kolonii w Niemczech podczas Mszy św. dla żołnierzy z okazji Światowego Dnia Pokoju, którą celebrował Rainer Maria kardynał Woelki. Modlitewne prośby były odczytywane przez przedstawicieli różnych narodów w językach ojczystych. Trzecia prośba została odczytana przez muzułmankę. Modlitwę rozpoczęła słowami wzywającymi Allaha.

Pół roku wcześniej, 8 czerwca 2014 roku, zaproszony do Watykanu imam skończył modlitwę słowami:

Oby Allach dopomógł nam w zwycięstwie nad niewiernymi! To nazywam modlitwą o pokój!


radiovaticana.va / kath.net

[USA] CONNECTICUT: CHCIAŁA ABORTOWAĆ SWOJE DZIECKO, ALE USG ZMIENIŁO WSZYSTKO

[POLSKA] KURIA BIAŁOSTOCKA PRZEPRASZA ZA MSZĘ ŚW. Z UDZIAŁEM ONR