w

[WATYKAN] Łacina nie będzie oficjalnym językiem Synodu Biskupów

lingua-latinaŁacina nie będzie oficjalnym językiem Synodu Biskupów. Jest to zerwanie z działaniami Benedykta XVI. Przypomnieć trzeba, iż Benedykt XVI ustanowił Papieską Akademię Języka Łacińskiego. Ma ona za zadanie krzewienie używania i znajomości tego języka zarówno w środowisku kościelnym jak i świeckim, a więc także w edukacji szkolnej. Ponadto papież-emeryt, gdy jeszcze emerytem nie był, ogłosił swoją rezygnację po łacinie.

Słowa papieża dotarły tylko do jednego dziennikarza. reszta pojęła sens słów nieco później i to nie ze względu na doznany szok, ale przez brak znajomości łaciny. Do wyrugowania łaciny przyczyniły się działania posoborowe, które wprowadziły języki narodowe tworząc na nowo wieżę Babel.

Tu należy nadmienić, że papież św. Jan XXIII jak i sam Sobór Watykański II zalecali, wręcz nakazywali używanie języka łacińskiego. Tak właśnie wygląda wprowadzanie postanowień soborowych w 40 lat po jego zakończeniu. Biskupi katoliccy z całego świata porzucają łacinę na rzecz języków nowożytnych, które wciąż ewoluują, które nie są tak dokładne i klarowne jak łacina.

Na szczęście łacina pozostaje jeszcze językiem urzędowym Kościoła Katolickiego. Językiem urzędowym, z którego się nie korzysta.

Świadectwo szafarza nadzwyczajnego: PODJĄŁEM SŁUSZNĄ DECYZJĘ REZYGNUJĄC Z TEJ POSŁUGI

[POLSKA] DIECEZJA OPOLSKA: Wspólne spotkanie modlitewne młodzieży katolickiej z młodzieżą z jednej z sekt protestanckich (30.11.2014)