atrium Sali Audiencyjnej Pawła VI
w

Watykan rozpoczął szczepienia. Wkrótce zaszczepienie 93.letniego Benedykta XVI

Państwo Watykańskie w środę rozpoczęło podawanie pierwszych dawek szczepionki przeciw chińskiemu wirusowi.

Mieszkańcy Watykanu oraz pracownicy i ich rodziny otrzymują swoje dawki szczepionki Pfizer-BioNtech w atrium Sali Audiencyjnej Pawła VI.

Również papież Franciszek otrzymał pierwszą dawkę szczepionki 13 stycznia, jak podaje argentyńska gazeta La Nacion. Podobno drugą dawkę otrzyma za około trzy tygodnie.

Papież ogłosił w ostatnim wywiadzie, że zostanie zaszczepiony przeciwko COVID-19. Powiedział też, że uważa, że „etycznie każdy powinien przyjąć tę szczepionkę.”

Papież emeritus Benedykt XVI wkrótce otrzyma również szczepionkę przeciwko koronaawirusowi, jak powiedział jego osobisty sekretarz, arcybiskup Georg Gänswein.

Gänswein i reszta gospodarstwa domowegoj rezydencji 93.letniego Benedykta, XVI,, również zostaną zaszczepieni.

Dr Andrea Arcangeli, szef watykańskiej służby zdrowia, powiedział w zeszłym miesiącu dla Vatican News, że jego zdaniem „bardzo ważne jest, aby nawet w naszej małej społeczności jak najszybciej rozpocząć kampanię szczepień przeciwko wirusowi odpowiedzialnemu za COVID-19”.

Państwo Watykańskie, najmniejsze niezależne państwo na świecie, liczy około 800 osób. Ale wraz ze Stolicą Apostolską, suwerennym podmiotem, zatrudnia ponad 4000 osób.

Od początku epidemii koronawirusa, w sumie 27 osób uzyskało pozytywny wynik testu na COVID-19 w Państwie Watykańskim. Wśród nich było co najmniej 11 członków Gwardii Szwajcarskiej.

Papież Franciszek i inni urzędnicy watykańscy apelowali o sprawiedliwą dystrybucję szczepionek COVID-19, zwłaszcza wśród najbardziej potrzebujących ludzi na świecie.

„Proszę wszystkich – liderów rządowych, biznesmenów, organizacje międzynarodowe – o wspieranie współpracy, a nie konkurencji, i o poszukiwanie rozwiązań dla wszystkich: szczepionki dla wszystkich, zwłaszcza dla najbardziej bezbronnych i potrzebujących ze wszystkich regionów planety” – powiedział papież Franciszek w swoim tradycyjnym błogosławieństwie „Urbi et Orbi” w dniu Bożego Narodzenia.

84-letni papież Franciszek jest ogólnie zdrowy, choć cierpi na rwę kulszową i w 2019 roku przeszedł operację oczu z powodu zaćmy. W młodości, z powodu infekcji, usunięto mu część płuca.

Papież zgodził się by kobiety mogły posługiwać jako lektorzy i akolici

Która religia jest prawdziwa i dlaczego jest to religia katolicka?