w

Zakonnica popierająca aborcję o działaniach Bidena

Prezydent Joe Biden ma „bardzo rozwinięte podejście” do aborcji, powiedziała siostra Simone Campbell, dyrektor wykonawczy Network Lobby for Catholic Social Justice, podczas niedawnej dyskusji panelowej zorganizowanej przez National Catholic Reporter.

Siostra Campbell, która oferowała również swoją modlitwę podczas Narodowej Konwencji Demokratów w 2020 roku, powiedziała podczas dyskusji 21 stycznia, że „polityczna obsesja” na punkcie „kryminalizacji aborcji” rozbiła Kościół.

Siostra Campbell powiedziała, że ma nadzieję, że ktoś przeprowadzi wywiad z Bidenem „na temat jego opinii” w tej sprawie.

„On ma bardzo – wiem z rozmowy z nim – bardzo rozwinięte podejście do tego [aborcji]”, powiedziała Campbell.

„I dla niego, to zależy od wolności religijnej, i że nie będzie wymuszał swoich przekonań religijnych na całym narodzie”.

Dodała, że wielu konserwatystów jest zaniepokojonych wolnością religijną i zasugerowała, że sprawa „wolności religijnej” Bidena dla legalnej aborcji może służyć jako pomost do tych obywateli.

„A skrajna prawica chwyta się tego argumentu o wolności religijnej” – dodała.

„Może tam jest droga naprzód, gdzie moglibyśmy znaleźć jakieś zrozumienie. Więc to byłaby moja nadzieja”.

Montserrat Alvarado, wiceprezes i dyrektor wykonawczy Becket, powiedziała CNA, że traktowanie przez Bidena Małych Sióstr Ubogich ujawni, jak poważnie podchodzi on do kwestii poszanowania wolności religijnej.

„Papierkiem lakmusowym tego, czy prezydent Biden poważnie traktuje kwestię aborcji i wolności religijnej, będzie to, jak potraktuje Małe Siostry Ubogich” – powiedział Alvarado.

„Albo da im zwolnienie, albo będzie z nimi walczył w sądzie, dobrze wiedząc, że zwolnienie jest ochroną, jaką nasze prawo i Sąd Najwyższy dały katolickim zakonnicom w tym kraju” – powiedział Alvarado. „Powinniśmy wkrótce to wiedzieć”.

Podczas kampanii prezydenckiej w 2020 r., Biden powiedział, że usunie religijne wyjątki od mandatu antykoncepcyjnego HHS, które zostały przyznane przez administrację Trumpa sprzeciwiającym się grupom religijnym, w tym Little Sisters of the Poor. Jeśli Biden wywiąże się z tej obietnicy, można się spodziewać, że siostry ponownie będą musiały wrócić do sądu, aby naciskać na zwolnienie..

Biden popierał również aborcję finansowaną przez podatników podczas swojej kampanii prezydenckiej, zobowiązując się do cofnięcia różnych zakazów federalnego finansowania aborcji, dostawców usług aborcyjnych i grup promujących aborcję. Polityki te obejmują poprawkę Hyde’a, politykę Mexico City i zasadę Protect Life Rule. Oczekuje się, że administracja Bidena uchyli Politykę Miasta Meksyk jeszcze w tym tygodniu.

Campbell zaoferowała modlitwę na Narodowej Konwencji Demokratów w zeszłym roku. Zapytana przez CNA w sierpniu, czy jej organizacja sprawiedliwości społecznej sprzeciwia się legalnej aborcji, Campbell odpowiedziała: „To nie jest nasza sprawa. Nie o to chodzi. To jest ponad moimi kompetencjami”.

„To nie jest kwestia, nad którą pracujemy. Ja jestem prawnikiem. Musiałabym to studiować bardziej intensywnie niż to zrobiłam” – powiedziała wtedy Campbell.

Biskupi w Portugalii znowu zakazują publicznych Mszy św. ze strachu przed koronawirusem

Kuria broni proboszcza, który kazał podpisać oświadczenie przed bierzmowaniem